Solidna praca gwarancją sukcesu

Polską gospodarkę tworzą rodzime firmy, które swój dynamiczny rozwój zawdzięczają solidnej pracy i zaangażowaniu założycieli oraz pracowników. Realizowane przez nie inwestycje wpływają na wzrost gospodarczy, kreują zatrudnienie i pozwalają na wytwarzanie nowoczesnych produktów, które spełniają najwyższe normy jakości.

Krajowa gospodarka wciąż się rozwija, a polskie firmy coraz śmielej rywalizują z zagranicznymi konkurentami, oferując rozwiązania charakteryzujące się wysoką jakością i konkurencyjną ceną. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa jest ciężka praca i umiejętne wykorzystanie doświadczenia oraz nowoczesnych technologii. Przykładem firmy, która już od ponad dwóch dekad swojej działalności dynamicznie się rozwija jest AIB – producent rozwiązań izolacyjnych – uszczelek, taśm dylatacyjnych, profili, ramek i butyli.

Skuteczna realizacja pomysłów

Wartością każdej firmy jest wiedza, dbałość o stałą jakość produktów i zaangażowanie w ciągły rozwój. Wiele, znakomicie dziś funkcjonujących biznesów, rodziło się w głowach swoich założycieli, którzy wiedzieli, jak osiągnąć sukces. Historia AIB, przedsiębiorstwa z Knurowa opartego w całości na polskim kapitale, rozpoczęła się w 1992 roku, gdy trzech chemików, mających doświadczenie w branży tworzyw sztucznych, założyło spółkę specjalizującą się w produkcji profili z termoplastycznych elastometrów. – Zaczynaliśmy od pomysłu na firmę, która będzie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dostarczając im dokładnie takie rozwiązania, jakich potrzebują – opowiada o „korzeniach” AIB Maciej Ślączka, jej Prezes i jednocześnie jeden z założycieli – Droga do dzisiejszej pozycji naszej spółki wiodła przez stałe rozwijanie oferty i dopasowywanie jej do zmieniających się oczekiwań odbiorców – dodaje. Obecnie firma ma ugruntowaną pozycję na rynku i współpracuje z wieloma renomowanymi producentami.

Ciężka praca podstawą rozwoju

Osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie życia wymaga wysiłku i zaangażowania. Dotyczy to także prowadzenia biznesu. Śląsk, region, gdzie zlokalizowana jest siedziba AIB, jest znany z silnego etosu pracy i przywiązania do jej solidnego wykonywania, które przynosi widoczne efekty. Te pozytywne wartości są również podstawą rozwoju firmy – Na sukces trzeba po prostu ciężko zapracować, nie ma innej drogi. Zaangażowanie połączone z pasją pozwala na realizację marzeń. Przeszliśmy długą drogę, jednak cały czas stawiamy na rozwój i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Wraz z załogą mamy jasno określone cele i wytrwale dążymy do ich realizacji – tłumaczy Maciej Ślączka.

Rodzime know-how

Jednym z czynników wypracowywania przewagi konkurencyjnej w zglobalizowanej gospodarce jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, które pozwalają na opracowywanie nowatorskich rozwiązań o doskonałych parametrach użytkowych. – Polskie przedsiębiorstwa są uważane za mało innowacyjne. Wiele rodzimych firm z powodzeniem korzysta jednak z własnego „know-how” i posiada zaplecze technologiczne, gdzie pracują wysokiej klasy specjaliści. W naszej spółce wykorzystujemy technologie wypracowywane w laboratorium i dziale rozwoju, gdzie stale pracujemy nad nowoczesnymi materiałami i wyrobami – mówi Prezes AIB.

Współpraca oparta na partnerstwie

Na współczesnym rynku, gdzie działa wielu producentów, warto się pozytywnie wyróżniać, nie tylko po to, żeby utrzymać, ale i rozwijać pozycję firmy. Obok profesjonalizmu i szerokiej oferty produktów, ważny jest także odpowiedni kontakt z odbiorcami. Budowa partnerskich relacji pomiędzy przedsiębiorstwem a klientami zdecydowanie sprzyja jego funkcjonowaniu. Oparte na dobrym kontakcie, elastyczne podejście pozwala na oferowanie zindywidualizowanych rozwiązań dopasowanych do specyfiki danej inwestycji.

Ciężka praca, szybkość i elastyczność działania, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz dokładne poznanie potrzeb odbiorcy to czynniki decydujące o powodzeniu każdego przedsiębiorstwa. Rozwój rodzimych, opartych na polskim kapitale firm jest korzystny dla naszej gospodarki, gdyż tworzy nowe miejsca pracy, generuje wzrost PKB i pozwala budować jej konkurencyjność.

[bandera.pl]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.