Marzenia o własnej firmie a jej finansowanie

Wielu z nas marzy o własnej firmie i by samemu być sobie szefem. Niestety sam pomysł na jej założenie oraz późniejsze prowadzenie biznesu nie wystarczy. Niewątpliwie potrzebne są pieniądze, aby bez obaw inwestować w rozwój. Pomocnym rozwiązaniem w realizacji życiowych pasji i marzeń w postaci własnej firmy może okazać się pożyczka dla mikroprzedsiębiorstw.

logo-provident

Około 90% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce to mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Dla właścicieli tego rodzaju biznesu ważne jest zapewnienie płynności finansowej, co wpływa na stabilny rozwój. Niestety takie firmy, szczególnie te jednoosobowe, mają często utrudniony dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania. Pożyczka w banku wiąże się ze spełnieniem licznych formalności, wykazaniem się minimalnym okresem prowadzenia działalności i zabezpieczenia. Nie mówiąc już, że czas oczekiwania na decyzję o udzieleniu pożyczki jest dość długi.

Naprzeciw przedsiębiorcom z mikro-, małych i średnich firm wyszła w marcu 2013 roku firma Provident. Jak wykazały badania, pożyczka dla tego rodzaju biznesu była strzałem w dziesiątkę. „Zidentyfikowaliśmy segment, który potrzebuje wsparcia ze strony instytucji finansowych w postaci pożyczek. Nasze badania sugerują, że produkt jaki zaoferowaliśmy naszym klientom nie tylko wpisał się w ich potrzeby, ale również stanowi dobrą bazę do tego, by nasi klienci rośli razem z nasza firmą” – mówi Paweł Szustakiewicz, Kierownik ds. Rozwoju Produktów Provident.

Po siedmiu miesiącach funkcjonowania na rynku z tej oferty skorzystało blisko 3000 firm, z czego średnia pożyczka wyniosła około 4500 złotych. Kto sięga po pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw w Providencie? Głównie firmy działające na rynku od dwóch lat (44%), i trzech lat (12%). Prawie połowa badanych prowadzi działalność sezonową – wśród nich znaleźli się handlowcy, budowlańcy i osoby prowadzące działalność produkcyjną.

Niewątpliwą zaletą pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą, którą wprowadził do swej oferty w tym roku Provident, jest nie tylko łatwość dostępu, ograniczenie formalności czy elastyczność w spłacie rat. Ważne jest też to, że firma buduje relacje z klientem poprzez usługę profesjonalnych doradców, którzy doskonale znają środowisko właścicieli mikro-, małych i średnich firm. Dzięki temu pożyczkodawca wie na bieżąco, jaka jest sytuacja przedsiębiorcy, jakie ma potrzeby i czy występują u klienta problemy finansowe.

Provident wraz z początkiem roku zapowiada zmiany w ofercie dla przedsiębiorców, co ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności pożyczki dla firm. „Produkt zostanie wzbogacony o nowe usługi, dopasowane do profilu mikroprzedsiębiorców. […] planujemy dołączyć do naszego pakietu zakres usług Assistance, polegający na zaoferowaniu naszym klientom porad księgowo-podatkowych” – podkreśla Paweł Szustakiewicz.

W dobie panującego bezrobocia i niepewnej sytuacji na rynku pracy być może warto podjąć ryzyko wcielenia w życie marzeń o własnej działalności. A w sytuacji, gdy niezbędne okaże się wsparcie finansowe, będziemy mogli spać spokojnie wiedząc, że sięgnięcie po pożyczkę to tylko krótka chwila.

[media.netpr.pl]

Plusy pożyczki gotówkowej dla firm to m.in.: minimum formalności – wystarczy potwierdzenie wpisu do rejestru CEIDG, możliwość wliczenia kosztów pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej, dogodny okres spłat oraz ubezpieczenie w cenie.

reklama:

One thought on “Marzenia o własnej firmie a jej finansowanie

  1. Być może opłaca się na samym początku wziąc kredyt ale jest to trochę ryzykowne zw wzlgędu na fakt, iż nie wiemy jeszcze czy firma się przyjmie na rynku 😉 Oczywiście jeśli nie kredyt to mało mamy innych możliwości zdobycia kapitału (dotacje?) ale trzeba uważać i wszystko robić rozsądnie, żeby nie popaść w długi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.