Rośnie wymagalne zadłużenie Polaków

Jak wynika z najnowszego raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor – w 2012 roku wartość przeterminowanych prywatnych zobowiązań Polaków wzrosła o 4 mld zł, osiągając pułap 38,29 mld zł. Oznacza to wzrost o 11 proc. w skali roku!

Przeterminowane długi to takie, które są niespłacane przez dłużej niż 60 dni. W Polsce żyje już 2 mln 260 tys. osób, które posiadają takie zadłużenie. W minionym roku do tego grona dołączyło aż 170 tys. osób. Co gorsze – zdaniem prezesa BIG InfoMonitor Mariusza Hildebranda – spowolnienie gospodarcze z ostatnich miesięcy nie przełożyło się jeszcze na wzrost zaległych płatności Polaków: „Jeśli sytuacja w gospodarce nie zacznie się poprawiać w najbliższych miesiącach, zaległości mogą rosnąć szybciej niż w 2012 roku i może przybyć dłużników niepłacących terminowo zobowiązań.”

Tymczasem w TVN24 jednym z głównych tematów dnia był [] akt oskarżenia dla mamy małej Madzi z Sosnowca oraz nieustające wsparcie medialne dla jednego z warszawskich sędziów. Jak powiadają – niewiedza to błogosławieństwo. By żyło się lepiej!

Źródło informacji i cytatów:
– Artykuł pt. „Zaległe długi stale rosną” opublikowany w „Gazecie Polskiej Codziennie” nr 8 (407)/2013, wydanie z 10/01/2013

[Źródło: http://niewygodne.info.pl/]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.