Jakie państwo, takie osiągnięcia

Osiągnięcia i sukcesy trawionej patologiami III RP są adekwatne do jej możliwości. Dlatego nie ma się czemu dziwić, że „wielkim sukcesem”, transmitowanym we wszystkich rządowych i pro-rządowych telewizjach było lądowanie na Okęciu samolotu pasażerskiego wyprodukowanego w 2012 roku…

W normalnych warunkach kraj o takim potencjalne jak Polska mógłby stać na wiele wyższym poziomie rozwoju gospodarczo-cywilizacyjnego. Niestety III RP jest przedłużeniem PRL, czyli państwa stworzonego przez sowieckiego okupanta. Kreowane przez sowietów elity PRLu, stały się elitami III RP. Ich mentalność, uwikłania oraz wrodzona niechęć do istoty pojęcia „Narodu” sprawiły, że dziś Polska jest państwem słabym, niesprawnym, które nie liczy się na arenie międzynarodowej. Zamiast gonić Zachód, staliśmy się jego gospodarczą kolonią. Władza reprezentowana przez środowiska Platformy Obywatelskiej jest gwarantem trwania tego chorego układu. Do czasu kiedy ludzie związani z tą formacją ideową nie zostaną odsunięci od rządów, niestety nie będziemy mogli liczyć na realną poprawę.

Łukasz Warzecha, w jednym ze swoich felietonów, celnie zauważył: „Dreamliner w barwach LOT został wykreowany na najważniejsze wydarzenie drugiej połowy 2012 roku. II Rzeczpospolita miała Górnośląski Okręg Przemysłowy, III RP ma Dreamlinera w leasingu. Jakie państwo, takie osiągnięcia”. Warto dodać, że ten „mityczny” produkt Boeinga, póki co, okazał się być naładowanym usterkami bublem. Cała narracja władzy o „wielkim, cywilizacyjnym skoku” dokonanym za sprawą Dreamlinera, który miał latać w stojącym na skraju bankructwa LOT-cie (tydzień temu, aby LOT nie upadł przedwcześnie, rząd Tuska wpompował w niego 400 mln zł pożyczki), prysła zatem w ułamku sekundy. Jedno, neutralne wydarzenie ukazało zakłamanie i słabość elit. Podobnie było ze Stadionem Narodowym. Podobnie było z autostradami. Podobnie było z koleją. Podobnie było z „zieloną wyspą”. Podobnie było z „jednym okienkiem” w urzędzie. Podobnie było z walką z korupcją. Podobnie było z ograniczeniem biurokracji… Podobnie było z dziesiątkami innych spraw, które Platforma Obywatelska spartaczyła.

0002[Źródło: http://niewygodne.info.pl/]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.