Pieniądze na rozwój i finansowanie działalności przedstawicieli wolnych zawodów

Wolny zawód – na etat czy „na swoje”

Przedstawiciele wolnych zawodów, wykwalifikowani specjaliści są łakomym kąskiem na rynku pracy. Każda firma z chęcią otwiera swe podwoje przed profesjonalistami z rzetelną wiedzą merytoryczną i doświadczeniem w zawodzie. Ale nie każdy jest zainteresowany pracą na etacie. Zdecydowanie bardziej elastyczne i wygodne jest samozatrudnienie bądź działalność w spółce.

kredyt dla profesjonalistów

Pani Anna i pani Karolina poznały się podczas studiów architektonicznych na politechnice. Od 3 roku odbywały kolejne staże i praktyki w biurach projektowych. Kończąc studia miały już pogląd na to, jak wygląda praca w zawodzie architekta na etacie oraz w roli właściciela biura. Od razu zdecydowały o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej w formie spółki. Po dwóch latach od założenia firmy, wynajęty lokal okazał się za mały, a jego lokalizacja i standard nie spotykały się z zadowoleniem coraz większej grupy klientów. Wiedziały, że klientom łatwiej będzie dotrzeć do ich biura mieszczącego się w centrum miasta. Po kilku miesiącach poszukiwań znalazły dobre miejsce w atrakcyjnej cenie. Miały środki jedynie na wykup lokalu, na wyposażenie zabrakło gotówki.

Stanęły przed dylematem, ale wiedziały, że taka okazja może się nie powtórzyć. Nie wiedziały czy jest możliwość wzięcia kredytu na urządzenie biura architektonicznego w nowej lokalizacji.

Kredyt na rozwój firmy

Polskie banki jednak coraz częściej uwzględniają w swojej ofercie specjalne kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów. Chociaż klienci z tej grupy często nie pracują na etat, mogą zwykle liczyć nie tylko na szybkie przyznanie pożyczki, ale też na atrakcyjne warunki. Na sfinansowanie inwestycji związanych z rozwojem swojej działalności gospodarczej mogą pożyczyć nawet 500 tys. zł , a na cele indywidualne do 200 tys. zł, w  obu przypadkach często korzystając z uproszczonych procedur przyznawania takich kredytów.

Główną zaletą kredytu dla profesjonalistów jest łatwość jego uzyskania oraz atrakcyjne warunki (niskie oprocentowanie i opłaty związane z kredytem). Ponadto bank nie wymaga zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US, podobnie jak przedstawiania biznes planu bądź posiadania wkładu własnego. Tak ograniczone formalności znacząco wpływają na czas wydania decyzji kredytowej i co najważniejsze wypłatę pieniędzy, które mogą być przeznaczone na inwestycję lub refinansowanie droższej pożyczki firmowej zaciągniętej w innym banku.

Warto podkreślić, że obecna sytuacja na rynku kredytowym jest wyjątkowo korzystna dla osób potrzebujących zewnętrznego finansowania – komentuje Waldemar Jarek, odpowiedzialny za rozwój oferty kredytowej dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw w Deutsche Bank. Od dłuższego już czasu utrzymuje się rekordowo niski poziom stóp procentowych. Warto więc zastanowić się, czy skorzystanie z kredytu nie będzie bardziej opłacalnym posunięciem, niż użycie środków własnych, które można w takim przypadku wykorzystać na inne cele – dodaje.

Jaką kwotę kredytu  na rozwój firmy można uzyskać?

Minimalna kwota kredytu dla profesjonalistów wynosi 10 000 zł, a maksymalna nawet 500 000 zł. Okres spłaty wynosi do 12 lat i jest ustalany indywidualnie przed zawarciem umowy kredytowej. Spłata odbywa się w miesięcznych ratach kapitałowo – odsetkowych. Część odsetkową przedsiębiorcy mogą włączyć w koszty uzyskania przychodu i w taki sposób uzyskać dodatkową korzyść podatkową. Kredyt udzielany jest w złotówkach, ma oprocentowanie zmienne, zależne od stawki WIBOR.

Koszt adaptacji lokalu pani Anna i pani Karolina oszacowały bardzo szybko. Równie sprawnie złożyły wniosek kredytowy i otrzymały decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wielu właścicieli firm wstrzymuje się z decyzjami inwestycyjnymi poszukując środków na ich realizację. Tymczasem w sprawny sposób można je uzyskać w bankach, które często stosują uproszczone procedury w zakresie dokumentacji, co przyspiesza proces przyznania kredytu – podkreśla Waldemar  Jarek.

Kredyt Biznes Hipoteka na większe potrzeby nawet do 4 mln złotych

Biznes Hipoteka to kredyt dla profesjonalistów planujących większe inwestycje, posiadających nieruchomość, która może być zabezpieczeniem kredytu. Cel przeznaczenia może być taki sam jak przy klasycznym kredycie dla profesjonalistów na rozwój działalności gospodarczej, a zasadnicze różnice dotyczą kwoty kredytu i zabezpieczeń. W tym wariancie kredytu bank również nie wymaga przedstawiania dokumentów z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami.

Minimalna kwota Biznes Hipoteki wynosi 100 000 zł a maksymalna nawet 4 mln złotych. Kredyt można uzyskać w złotówkach, ale także w EUR i USD. Okres spłaty może sięgać 15 lat.

Kredyt na rozwój, kredyt dla sukcesu

Gdyby pani Anna i pani Karolina nie trafiły na ofertę kredytu dla profesjonalistów, prawdopodobnie ich biuro architektoniczne nadal mieściłoby się w mało ciekawej lokalizacji, na którą narzekali klienci. Rzutem na taśmę kupiły lokal i urządziły go w szybkim czasie, a inwestycja szybko zaczęła się zwracać jednocześnie z coraz większą liczbą projektów.

Kredyty dla profesjonalistów to odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających, doskonale wykwalifikowanych grup zawodowych, dla których bank jest prawdziwym partnerem i rzetelnym doradcą. Firmy, aby pozostać konkurencyjne powinny śledzić wymagania rynku i swoich klientów oraz  inwestować w rozwój. Tak, jak każdy właściciel firmy stara się odczytać potrzeby swoich klientów, tak Deutsche Bank wspiera małe i większe firmy w drodze do sukcesu. Szczegóły na stronie: https://www.deutschebank.pl/profesjonalisci/kredyty.html.

[artykuł sponsorowany]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *