Harmonica House – luksusowy adres na mapie Krakowa

Krakowski Kazimierz – dzielnica z niebanalną architekturą i bogatą tradycją kulturową – wizytówka miasta. A w samym jej centrum – spora dawka luksusu otoczona klimatycznymi kamienicami. Harmonica House – nowa inwestycja na krakowskim rynku nieruchomości premium kusi już swoim kształtem. Czym zasłużyła sobie na miano jednego z najbardziej luksusowych adresów na mapie Krakowa? Piękno tkwi w… harmonii.

Rynek luksusowych nieruchomości mieszkalnych w Polsce znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. W porównaniu do Europy Zachodniej oferuje stosunkowo niewiele lokali o prawdziwie luksusowym charakterze, a ceny osiągają relatywnie niski poziom. Kluczowym miernikiem skali rynku premium jest stosunek grupy nabywców dóbr luksusowych, w tym luksusowych nieruchomości, do nabywców dóbr standardowych. HNWI (ang. high net worth individuals) – tak obecnie nazywa się osoby z tej pierwszej grupy, a oznacza to, że są one w posiadaniu aktywów płynnych (gotówka czy akcje) i/lub nieruchomości, w wysokości co najmniej 1 mln dolarów. Według szacunków, liczba HNWI w Polsce w 2015 roku wynosiła 43 tysiące osób. Przy takich krajach jak Francja, Wielka Brytania czy Niemcy, gdzie liczba ta waha się w granicach 1,5 – 2,4 mln, wydaje się to niewiele, ale potencjał tkwi w zmianach, jakie zachodzą w ostatnich latach na polskim rynku i co najważniejsze – w mentalności Polaków.

Z szóstej edycji badania KPMG przeprowadzonego wśród zamożnych i bogatych Polaków wynika, że dobra luksusowe niekoniecznie muszą pochodzić z zagranicy. Coraz bardziej doceniane są produkty Made in Poland i wzrasta trend: dobre, bo nasze. Podobnie sprawa się ma z inwestycjami – dynamicznie rośnie popyt na apartamenty, rezydencje i modne ostatnio lofty – wszystko to w najwyższym standardzie. Deweloperzy mają pełne ręce roboty, aby tym wymaganiom sprostać i… zdecydowanie im się to udaje – nowe inwestycje klasy premium nierzadko zapierają dech w piersiach.

Kraków – nie taki tradycyjny, jak go malowano

Co ciekawego dzieje się na mapach największych polskich miast? Trójmiasto zachwyca apartamentowcami ArtDeco, Baltiq Plaza czy Sea Towers – kompleksem składającym się z dwóch wieżowców o wspólnej podstawie. W Poznaniu luksus znajdziemy na Strzeleckiej, a na Wrocław spoglądać możemy ze Sky Tower czy Ovo. Z kolei nad Warszawą górują przeszklone wieżowce: Cosmopolitan i Złota 44. Ciekawie prezentuje się również południe – swoimi perełkami w szczególności może pochwalić się Kraków. W przeciągu ostatnich lat pojawiło się kilka ekstremalnie nowoczesnych apartamentowców takich jak Park Avenue i Browar Lubicz czy świeżo oddany do użytku reprezentacyjny Angel Wawel. Nie brakuje również nowych projektów, które obecnie są w fazie budowy: Bulvar Tyniecka, położony w przepięknej lokalizacji przy bulwarach wiślanych czy wspomniana już kameralna inwestycja Harmonica House. Czy na krakowskim rynku znajdują się pasjonaci nowoczesnych przestrzeni i nietuzinkowego wykończenia?

Rynek nieruchomości premium stale zwiększa dynamikę rozwoju – taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby nie rosnący popyt na luksusowe wnętrza… i nie tylko. Polacy coraz więcej zarabiają i mogą sobie na coraz więcej pozwolić: wysokiej klasy wykończenie, bogaty wystrój czy prestiżową lokalizację. A najlepiej w pakiecie – komentuje Paweł Sekuła, broker z Private House Brokers – marki specjalizującej się w zarządzaniu i pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości premium, należącej do grupy Property Group Poland, lidera na rynku nieruchomości w Krakowie, Wrocławiu i Gliwicach. Nieruchomości były, są i będą najlepszą inwestycją, nawet dla tych, którzy już mają kilka na swoim koncie. Przykładowo, 85% apartamentów w ukończonym pod koniec 2015 r. Angel Wawel – najbardziej luksusowym apartamentowcu w Krakowie – zostało sprzedanych jeszcze przed jego oddaniem. Obecnie pozostało już tylko kilka ofert. – dodaje Paweł.

Co takiego ma w sobie Harmonica House, że wyróżnia się na tle innych inwestycji? Oryginalną koncepcję, kameralny charakter i wymarzoną lokalizację.

Pierwsze prace nad luksusowym apartamentowcem, zlokalizowanym w sercu krakowskiego Kazimierza, przy ulicy Trynitarskiej 6, rozpoczęły się w drugiej połowie 2014 roku. W tym samym czasie zaczęły pojawiać się pierwsze profesjonalne wizualizacje budynku i oryginalne projekty przykładowych apartamentów. Deweloper postarał się także o elegancko zrealizowany film z lotniczymi zdjęciami okolic inwestycji, pokazujący magię krakowskiego Kazimierza, dostępny w serwisie YouTube.

Harmonica House to inwestycja doświadczonej, działającej już od 20 lat firmy deweloperskiej Eko-Park. Firma w swoim portfolio ma już ponad 12 ekskluzywnych inwestycji mieszkaniowych, co przekłada się na ponad 1300 zrealizowanych apartamentów. To właśnie Eko-Park jest odpowiedzialny za powstanie jednego z najatrakcyjniejszych i najbardziej nagrodzonych zespołów apartamentowo-biurowych w Warszawie, który znany jest jako osiedle Eko-Park. Co więcej, deweloper należy do Grupy Kapitałowej Sobiesław Zasada, która skupia już 30 spółek działających w różnych branżach i ciągle dynamicznie się rozwija w ramach czterech filarów: motoryzacja, produkcja, nieruchomości i lifestyle.

Kiedy Harmonica House będzie gotowa na nowych mieszkańców? Eko-Park zapowiada zakończenie prac budowlanych na grudzień bieżącego roku, a pierwsi szczęśliwi właściciele wprowadzą się w styczniu 2017 r.

Harmonia w estetycznym wydaniu

Harmonica House to przede wszystkim estetyczny, kameralny i bardzo funkcjonalny obiekt, który dzięki swojej elegancji harmonijnie wpasowuje się w tradycyjną architekturę dzielnicy. Wyposażony będzie w elegancko zaaranżowany hall z 24-godzinną recepcją, wewnętrzny dziedziniec z ogrodem,     2 nowoczesne windy, część usługową i podziemny parking dla mieszkańców. Same apartamenty mają bardzo zróżnicowany rozkład pomieszczeń i powierzchnię użytkową; najmniejsze z nich zaczynają się od 30 m² – kawalerki i mieszkania 2 pokojowe, ale prawdziwą gratkę dla najbardziej wymagających klientów stanowią położone na czwartym piętrze dwukondygnacyjne apartamenty z nowoczesnymi, przeszklonymi tarasami widokowymi.

Harmonica House

Źródło: http://www.harmonicahouse.pl/galerie

O wysokiej jakości i solidności obiektu świadczy zastosowanie dodatkowych rozwiązań: grube żelbetowe ściany między-mieszkaniowe, szklane lukarny, podłoga z systemem tłumienia kroków czy balkony i tarasy wyłożone płytkami mrozoodpornymi na pewno wyeliminują mieszkańcom sporo zmartwień. Zresztą, nie na darmo mówi się, że luksus mierzy się w poziomie komfortu użytkowania.

Co ciekawe, projektanci pomyśleli również o wielbicielach natury, bowiem wewnątrz Harmonica House kryje się pięknie zagospodarowane zielenią patio… jak na inwestycję w samym centrum miasta – rozwiązanie niezwykle oryginalne.

Zakres cenowy apartamentów, uzależniony od wielu kryteriów m.in. kondygnacji, orientacji przestrzennej, wielkości tarasu, klimatyzacji w standardzie lub nie, zawiera się w przedziale od 11 000 do 15 222 zł/ m².

Lokalizacja jako składowa luksusu

Wszystkie obiekty z kategorii nieruchomości premium charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją. Najczęściej jest to centrum miasta, popularna dzielnica, przyjemna okolica – w pobliżu parku, nad rzeką czy w innym miejscu z nietuzinkowym widokiem.

Apartamentowiec Harmonica House położony jest w strategicznej lokalizacji – w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Uroków dzielnicy opisywać nie trzeba – od zawsze była centrum kulturalnym Krakowa i przyciągała ludzi zafascynowanych historią, sztuką i magią tamtejszych wąskich uliczek, przy których mieści się niezliczona ilość restauracji i kawiarenek.

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się Bulwary Wiślane i barki na Wiśle – oryginalne miejsce na spędzenie wolnego czasu przy kawie na świeżym powietrzu. Połączenie z przeciwnym brzegiem zapewnia charakterystyczna Kładka Bernatka, która prowadzi na nowo odrestaurowany plac na Podgórzu. W najbliższej okolicy znajdują się także obiekty zabytkowe oraz Muzeum Etnograficzne i Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Mimo tego, że Harmonica House nie został jeszcze oddany do użytku, już znalazł się w na pierwszym miejscu najlepszych krakowskich inwestycji premium w pierwszym w Polsce rankingu nieruchomości luksusowych w Polsce, przygotowanym wspólnie przez Poland Sotheby’s International Realty oraz magazyn Forbes.

Jak zamieszkać pod jednym z najbardziej luksusowych adresów w Krakowie? Kiedy decyzja o przeprowadzce została już podjęta, a oferty wybrane, nie ma nic prostszego niż skontaktowanie się z agentem, który profesjonalnie doradzi i przeprowadzi przez cały proces kupna czy wynajmu i umówienie się z nim na spotkanie. W przypadku Harmonica House, podejrzewam, że decyzja będzie bardzo szybka… dlaczego? Polecam przekonać się na własne oczy. – zachęca do kontaktu Paweł Sekuła z Private House Brokers.

Komentarza eksperckiego udzielił Paweł Sekuła, broker agencji nieruchomości premium Private House Brokers,

Autor artykułu: Małgorzata Mączyńska, PR Manager w firmie Property Group Poland.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.