Fakty i mity o agencjach pośrednictwa pracy

Od dłuższego czasu wysyłasz i roznosisz CV, a telefon dalej milczy? Przez rok byłaś na urlopie macierzyńskim i nie obserwowałaś zmian na rynku pracy? Jesteś studentem lub rencistą i chcesz drobić? Skorzystaj z usług agencji pośrednictwa pracy! Słyszałeś, że na pewno oszukują i zapewniają wyłącznie stanowiska pracy fizycznej? Nic bardziej mylnego! Poniżej obalamy mity na temat agencji pośrednictwa pracy.

agencja pośrednictwa pracy

„Znajdą mi pewnie jakieś najgorsze zajęcie!”

Wielu Polaków wciąż żyje w przekonaniu, że praca oferowana przez agencje pośrednictwa pracy to najgorsza z możliwych. Mit! Oczywiście dużą część stanowią oferty na stanowiska nie cieszące się powszechnym szacunkiem, np. ochroniarz, pracownik magazynu, pomoc kuchenna czy kasjer, ale coraz częściej pojawiają się ogłoszenia na stanowiska średniego (pracownik administracyjny czy sekretarka), a nawet wyższego szczebla (kierownik zmiany).

„Po co mi praca na chwilę?”

Kolejny mit! Oczywiście, są agencje, które zajmują się tylko pracą tymczasową, ale nie jest to regułą. Agencje zatrudnienia zazwyczaj poszukują kandydatów do różnych projektów – zarówno na stałe, jak i na określony czas. Coraz więcej z nich, np. https://www.gppeople.pl/, decyduje się na zwiększenie oferty o pracę za granicą. Warto zauważyć, że praca tymczasowa często zamienia się w zatrudnienie na czas nieokreślony. Pracodawcy traktują ją jako okres przejściowy i czas na sprawdzenie nowozatrudnionego. Doświadczenie pokazuje, że chętnie „przejmują” pracowników od agencji, dlatego praca tymczasowa to dobry punkt wyjścia do dłuższej współpracy.

„Nie mam na prowizję”

Ktoś Ci powiedział, że zgłaszając się do agencji musisz zapłacić prowizję, za każdą znalezioną dla Ciebie ofertę pracy? Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim, pobieranie prowizji od pracowników jest w myśl polskiego prawa nielegalne! Agencje pośrednictwa pracy działają na zlecenie prywatnych firm, dlatego swoją marżę pobierają od nich. Jeśli spotkałeś się z inną propozycją, to miałeś do czynienia z oszustami.

„Dlaczego mam zarabiać mniej?!”

To, że pracujesz przez agencję pracy, nie spowoduje, że Twoja stawka będzie drastycznie niska – firma jest zobowiązana płacić Ci zgodnie z kodeksem pracy, nie mniej niż wynosi średnia krajowa. Faktem jest, że agencje w Polsce działają coraz sprawniej, ale zdarzają się jeszcze próby oszczędzenia na pracowniku. Dlatego najlepiej wybrać agencje, które współpracują z firmami o ustalonej renomie. Nie tylko zagwarantują Ci pracę w dobrym przedsiębiorstwie, ale także będą pełnić rolę Twojego ambasadora i jednostki dbającej o Twoje dobro.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.