Ceny OC będą „gonić Unię Europejską”

Właściciele aut boleśniej odczują obowiązek ubezpieczeniowy komunikacyjnego OC. Jak pisze portal „Bankier.pl” (www.bankier.pl z 07.01.2013 r.), w 2013 r. cenami tych polis OC „będziemy gonić Unię Europejską”. I jeśli „ze stawkami dotrzemy do poziomu zachodniej Europy, kierowcy będą zmuszeni sięgać do kieszeni głębiej niż obecnie” – podaje www.bankier.pl.

Portal podkreśla, iż kobiety – uznawane dotąd za bezpieczniejszych kierowców – bezwzględnie pożegnają się z niższymi, niż proponowane mężczyznom, cenami OC. Niezależnie od tego, rynek musi przygotować się na nieuchronną podwyżkę stawek OC komunikacyjnego. Zdaniem Bankier.pl, po trwającej w ostatnich latach wojnie cenowej niezarabiający na OC „rynek będzie sukcesywnie dostosowywał pułap wielu cen do unijnych, dużo wyższych poziomów”. Ceny w większości przypadków wzrosną o kilka do kilkunastu procent na pojedynczej polisie – szacuje portal. Przy tym „uzależnianie finalnej kwoty od wielu parametrów tak pojazdu, jak i kierowcy spowoduje, że różnice w cenach konkurencyjnych firm niekiedy będą znaczne”. Bankier.pl twierdzi, że „dla klientów będzie to szansa na upolowanie zniżek tam, gdzie dotąd po OC nie sięgali”. Natomiast rykoszetem dostaną m.in. przez wiele lat jeżdżący po drogach bez stłuczki. Coroczna składka za OC stanie się więc jeszcze boleśniejszym wydatkiem niż dotychczas.
Zdaniem ponad 90 proc. ankietowanych przez portal Bankier.pl, głównym mankamentem rynkowej oferty już dzisiaj są kosztowne składki i mało atrakcyjne zniżki.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

SPRAWDŹ bezpłatnie CENY POLIS OC:

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.