Tania komunikacyjna polisa OC jest dobra?

Za polisę OC nie warto przepłacać, a nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe proponują zbliżone stawki. „Możemy z czystym sumieniem powiedzieć: tanie jest dobre” – twierdzi Joanna Kubica z internetowej porównywarki ipolisa.pl. w „Rzeczpospolitej” (Nr z 13.12.2012 r.), powołując się na analizę ofert 12 towarzystw.

Wynika z niej, iż „Liberty Direct, Allianz, Gothaer (dawne PTU) oraz InterRisk proponują najtańsze OC.” Ponadto, według analiz przeprowadzonych w siedmiu miastach (Białystok, Gdańsk, Kalisz, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław) przez porównywarkę ipolisa.pl – pisze dziennik – najmniej za obowiązkową polisę OC zapłacą kierowcy w Rzeszowie i Kaliszu. Istotne, ponieważ zakres ubezpieczenia OC jest określony ustawowo i pod tym względem oferty wszystkich towarzystw są takie same. I tak, od czerwca 2012 r. za szkodę na mieniu czyli na przykład „za zniszczony samochód, można dostać maksymalnie 1 mln euro (wcześniej 500 tys. euro), a z tytułu szkody osobowej (np. śmierć ofiary wypadku, uszkodzenie ciała) otrzymać maksymalnie 5 mln euro (dwa razy więcej niż wcześniej)” – podaje „Rz”.
Inaczej jest w przypadku autocasco. Według przeprowadzonej analizy przez porównywarkę ipolisa.pl, „najatrakcyjniejsze cenowo polisy autocasco oferują: Warta, Uniqa oraz Compensa, najdroższe zaś: PZU, Allianz i Gothaer”. Trzeba jednak pamiętać, iż ubezpieczyciele „różnicują ofertę w zależności od tego, kto kupuje ubezpieczenie i dla jakiego samochodu”. Jednak przy kupnie AC nie należy się kierować jedynie ceną. W tym ubezpieczeniu bardzo ważny jest zakres ubezpieczenia. Polisa z dużą ilością wyłączeń odpowiedzialności (np. w razie kradzieży auta, z udziałem własnym w kosztach naprawy pojazdu) chociaż atrakcyjna cenowo, w razie szkody nie zrekompensuje wszystkich kosztów – radzi gazeta. I podpowiada, iż OC i autocasco najlepiej kupić w pakiecie
Według „Rzeczpospolitej”, w najbliższych kwartałach można liczyć na stabilizację cen polis komunikacyjnych. Podwyżki dotyczyć będą przede wszystkim kierowców powodujących wypadki. Kierowcy jeżdżący bezpiecznie mają szansę wynegocjować wysokie zniżki, czasem nawet rzędu kilkudziesięciu proc.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

PORÓWNAJ UBEZPIECZENIA – KLIKNIJ NA BANER:

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.