Wystartował nowatorski program rekomendacji pracowników na polskim rynku pracy

Portal Praca.pl wprowadził na rynek pracy nowe rozwiązanie w zakresie rekrutacji pracowników, skierowane zarówno do firm, kandydatów jak i osób polecających. Debiutujący program poleceń ma na celu ułatwić szybkie znalezienie odpowiedniej oferty pracy i pomóc firmom w pozyskiwaniu wartościowych pracowników, a osobom rekomendującym kandydatów otrzymać premię.

bb0292

Firmowe programy poleceń pracowniczych, jak pokazują badania, są efektywnym źródłem wewnętrznej rekrutacji. Nadszedł więc czas, aby stworzyć ogólnodostępne narzędzie na rynku pracy, z którego mogą korzystać zarówno kandydaci, jak i pracodawcy. Zadania tego podjął się polski portal pracy – Praca.pl tworząc niestandardowy i wyróżniający się skalą projekt „Wynagrodzenie za polecenie”.

Projekt portalu wykorzystuje narzędzia internetowe udostępniając na ogólnopolską skalę zewnętrzny system wzajemnych poleceń kandydatów do pracy. Jego zadaniem jest aktywizacja rynku poprzez włączenie w proces poszukiwania pracy zarówno aktywnych jak i pasywnych kandydatów. Dla firm jest to również szansa na obniżenie kosztów i skrócenie czasu rekrutacji.

Prosty mechanizm, jaki udostępnia portal Praca.pl, polega na kliknięciu obok wybranej oferty pracy przycisku „Zgarnij 1000 zł”, wypełnieniu krótkiego formularza i wysłaniu oferty do znajomego. Gdy zarekomendowana osoba przejdzie pozytywnie proces rekrutacji i przepracuje w danej firmie minimum 3 miesiące, polecająca osoba otrzyma od portalu Praca.pl wynagrodzenie za polecenie w wysokości 1000 zł.

Kandydaci korzystają z różnych form poszukiwania zatrudnienia w zakresie swoich kompetencji. Nie zawsze jednak trafiają na odpowiednie propozycje stanowisk. Dla pracodawców rekrutacja również nie jest łatwym procesem i coraz częściej firmy korzystają z wewnętrznych programów poleceń, aby znaleźć właściwego kandydata. Ponieważ to właśnie znajomi i przyjaciele często najlepiej znają nasze kompetencje zawodowe, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, portal Praca.pl stworzył zewnętrzne narzędzie poleceń kandydatów mające na celu usprawnić proces rekrutacji zarówno dla kandydatów jak i pracodawców. – mówi Michał Filipkiewicz z portalu Praca.pl.

Nowy system wzajemnych poleceń portalu Praca.pl to wyjście naprzeciw aktualnym trendom w poszukiwaniu pracy i skutecznym metodom pozyskiwania kandydatów. W przeciwieństwie do tradycyjnych form są one szybsze, tańsze i wspomagają adekwatny dobór talentów.

[PR]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.