Wynajęcie biura

Każda firma musi mieć swoją siedzibę. Nawet przedsiębiorca, który zakłada własną działalność gospodarczą zobowiązany jest podać adres swojego przedsiębiorstwa. Pojawia się wówczas wiele pytań dotyczących posiadania biura – jaka powinna być lokalizacja, czy lepiej kupić czy wynająć? Okazuje się, że obecnie dostępnych jest wiele opcji korzystania z powierzchni biurowych.

wynajecie-biura

Zalety wynajmu biura

Wielu ekspertów zaznacza, że wynajem powierzchni biurowych jest wygodniejszy i lepszy niż kupno. Wynika to z przede wszystkim z tego, że wynajem jest mniejszym obciążeniem finansowym dla początkującego przedsiębiorcy. Dzięki temu, znaczną cześć środków może on przeznaczyć na rozwój firmy. Poza tym, nie trzeba martwic się o remont czy wyposażenie, pomieszczenia biurowe są gotowe do użytku. Dodatkowo, umowa najmu nie jest długoterminowa, więc w przypadku rozwoju firmy, po upływie terminu wynajmu można swobodnie przenieść siedzibę do większego budynku. Kolejną zaletą jest fakt, że przedsiębiorca sam wybiera dogodną lokalizację i może ją w razie potrzeby zmienić.

Jak wynająć biuro?

Jednym ze sposobów jest tradycyjne wynajęcie przestrzeni na określony czas np. 2-4 lat. Obecnie jednak coraz bardziej popularne jest wynajmowanie biura na krótki termin. Firmy takie jak: omnioffice.pl, oferują wynajem na godziny. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla freelancerów, którzy na co dzień pracują w domu i od czasu do czasu potrzebują miejsca na spotkanie z klientami. Inną wersją wynajmu jest współdzielenie biura. Coworking polega na wynajęciu konkretnej przestrzeni – biurka, zamkniętego pomieszczenia, która znajduje się we wspólnym biurze. Stanowisko wybiera się według własnych preferencji. Przedsiębiorstwa zapewniają jedno stałe miejsce pracy, dostęp do Internetu i możliwość korzystania z biura przez całą dobę. Taki wariant wynajmu najlepiej sprawdza się w przypadku mikro przedsiębiorstw.

Najlepsza lokalizacja biura

Dla wielu przedsiębiorców najbardziej dogodnym miejsce na siedzibę firmy jest centrum miasta. Taka lokalizacja ma wiele zalet. Przede wszystkim z pewnością jest do niej dobry dojazd. Łatwiej znaleźć firmę w centrum niż na obrzeżach miasta. Poza tym, siedziba w centrum podnosi prestiż firmy. Decydując się jednak na taką lokalizację trzeba się jednak liczyć z większymi kosztami za wynajem. Bardzo często w centrum miasta brakuje miejsc parkingowych, a w godzinach szczytu tworzą się uciążliwe korki. Nie mniej jednak, warto zdecydować się na biuro w centrum jeśli tylko pozwalają na to finanse firmy, a kontrahenci będą częstymi gośćmi w siedzibie przedsiębiorstwa.

Decydując się na wynajem biura trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację i koszty związane z wynajmem. Dodatkowo, warto pomyśleć o rodzaju wynajmu, bo w wielu przypadkach wystarczające jest biuro na godziny. Obecnie dostępnych jest tak wiele możliwości, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.