W jakiej walucie najkorzystniej płacić za granicą?

Pomimo, że sezon urlopowy dobiegł końca, to jednak wiele osób nadal przebywa na wyjazdach. Podróże, zakupy, hotele, restauracje – szczególnie w tym okresie, gdy jesteśmy za granicą, wolimy często płacić kartą niż nosić ze sobą gotówkę. Płatności bezgotówkowe oferują dodatkowo możliwość zapłaty w rodzimej walucie zamiast w walucie danego kraju. Która opcja jest korzystniejsza dla kupującego?

bb0307

Dynamiczne Przeliczanie Walut

Wybór preferowanej waluty umożliwia usługa DCC, czyli Dynamiczne Przeliczanie Walut. Dzięki niej klient sam decyduje czy podczas zakupów, pobytu w hotelu czy kolacji w restauracji zapłacić w walucie kraju, w którym dokonuje płatności, czyli w przypadku Polski w PLN, czy w swojej rodzimej walucie. Korzystając z DCC klient w momencie dokonywania transakcji zna kurs wymiany waluty, który jest codziennie aktualizowany i może dokonać świadomej decyzji, w której walucie zapłaci.

Jaki wybór jest najkorzystniejszy?

Stając przed taką decyzją po raz pierwszy, niektórym osobom trudno jest zdecydować, jaką opcję wybrać. Wcześniej oczywiste było, że jadąc do innego kraju należy zaopatrzyć się w tamtejszą walutę, dlatego podczas pierwszego zetknięcia z DCC mogą pojawić się wątpliwości.

„Próby samodzielnego wyliczenia ile dany towar lub usługa kosztują w rodzimej walucie są często problematyczne. Dlatego podczas korzystania z DCC kwota przeliczana jest automatycznie. Z doświadczenia wiemy, że korzystniej jest wybrać opcję zapłaty w rodzimej walucie. Podróżujący dostają pełną informację o kursie wymiany oraz dokładną kwotę, jaka zostanie pobrana z karty, w swojej rodzimej walucie. Dzięki temu zachowana jest pełna przejrzystość i klient nie musi obawiać się żadnych niespodzianek po otrzymaniu wyciągu z konta” – mówi Agnieszka Gerusel, Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju Produktu w PaySquare.

Co DCC oznacza dla sprzedawcy?

Wdrożenie DCC niesie za sobą także korzyści dla sprzedawcy. Przede wszystkim niweluje ryzyko walutowe umożliwiając oferowanie klientom wszystkich najważniejszych walut. Badania pokazują, że polscy sprzedawcy chcą iść z duchem czasu, a tym samym zwiększać liczbę klientów zagranicznych. Polski rynek płatności rozwija się bardzo dynamicznie i to między innymi dlatego firma Global Blue, działająca w 43 krajach, wraz z PaySquare oferuje usługę DCC na rynku polskim.

„We współpracy z firmą PaySquare oferujemy usługę DCC m.in. w Polsce. Widzimy potencjał tego rynku i poprzez działalność na nim chcemy wspierać geograficzną ekspansję usługi DCC oraz Global Blue. Cieszymy się ze współpracy z PaySquare, ponieważ jest dla nas sprawdzonym i zaufanym partnerem w biznesie” – mówi Aurelie Totin, Manager w Global Blue.

O PaySquare SE

Dzięki PaySquare przedsiębiorcy mogą przyjmować i rozliczać płatności niemal wszystkimi kartami debetowymi i kredytowymi. PaySquare obsługuje rocznie ponad 262 miliony transakcji bezgotówkowych realizowanych przez ponad 120 000 konsumentów w Europie. Firma zajmuje się również dostawą i serwisem terminali do przyjmowania płatności oraz obsługą bankomatów.

PaySquare łączy w sobie międzynarodowe doświadczenie w obsłudze płatności z lokalnym podejściem, dzięki przynależności do grupy Equens SE, jednego z największych dostawców usług systemów płatniczych w Europie. Siedziba główna PaySquare znajduje się w Utrechcie, w Holandii, a jej lokalne biura w Warszawie i Frankfurcie.

Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.paysquare.pl

[PR]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.