W jakich sytuacjach warto skusić się na spersonalizowane ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia na życie to jedne z najbardziej zawiłych produktów finansowych. Na rynku dostępnych jest ich wiele form i odmian. Każdy może mieć wykupione ubezpieczenie na życie, jednak każdy może mieć całkowicie inne ubezpieczenie, obejmujące różne sytuacje życiowe. Wiele osób kupuje ubezpieczenie w sposób nieświadomy, dokładnie nie sprawdzając za co płaci. Osoby te opierają się jedynie na informacjach przekazanych przez agenta. Warto, jednak samemu zapoznać się dokładnie z zakresem ubezpieczenia.

ubezpieczenie na życie

Czym jest spersonalizowane ubezpieczenie na życie?

Spersonalizowane ubezpieczenia na życie, to nic innego jak ubezpieczenia dopasowane do oczekiwań, potrzeb i wymagań Klienta. Jednym słowem mówiąc ubezpieczenie jest skrojone na miarę, niczym sukienka czy garnitur przez krawca. Dzięki ubezpieczeniom spersonalizowanym, mamy możliwość wykupienia produktu, który rzeczywiście potrzebujemy. Mamy możliwość dopasowania długości trwania ubezpieczenia, ale przede wszystkim, w zależności od uwarunkowań genetycznych i występującego ryzyka, mamy możliwość ubezpieczenia się od pewnych chorób i wydarzeń. Wybieramy ten zakres ubezpieczenia, z którego rzeczywiście chcemy korzystać, tym samym nie zwiększając niepotrzebnie wysokości opłacanych składek.

Kiedy warto wykupić spersonalizowane ubezpieczenie na życie?

Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na życie jest uzależnione od sytuacji życiowej Klienta. W sytuacji, gdy od ubezpieczenia nie oczekujemy zbyt wiele, wystarczające są ubezpieczenia na życie w wersji podstawowej. Jest jednak wiele sytuacji, które zachęcają do spersonalizowania ubezpieczenia i rozszerzenia jego zakresu. Chociażby sytuacja rodzinna – chęć zabezpieczenia małżonka, dzieci czy też ubezpieczenie się od chorób genetycznych, których wystąpienie jest wysoce prawdopodobne. Wpływ na wybór ubezpieczenia, ma również zawód jaki wykonujemy – w przypadku pracy biurowej ryzyko wystąpienia poważnych zachorowań może być niewielkie, jednak w przypadku wykonywania prac na wysokościach, ryzyko wypadku jest już dużo większe. W sytuacji, gdy wiemy, że ryzyko wystąpienia nagłego wypadku, bądź poważnego zachorowania w naszym życiu jest wysokie, warto dopasować ubezpieczenie do własnej sytuacji.

reklama:

One thought on “W jakich sytuacjach warto skusić się na spersonalizowane ubezpieczenie na życie?

  1. Podstawowe informacje przytoczone we wpisie na pewno będą dla niektórych pomocne. Jednak decydując się na spersonalizowane ubezpieczenie na życie, należy dokładnie przemyśleć zakres ubezpieczenia. Nie zgodzę się z tym, że wystąpienie ryzyka zachorowań w pracy biurowej jest niewielkie. W pracy biurowej obciążony jest układ mięśniowo-szkieletowy i niestety wiele osób pracujących w biurze cierpi z powodu bólu kończyn dolnych i kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.