Krugerrand w 50-tą rocznicę bicia monety

Wachlarz, jaki stanowią monety bulionowe osób zainteresowanych tą formą lokowania kapitału, może być wyjątkowo szeroki. Gościć w nim będą bowiem mniej, jak i bardziej znane monety inwestycyjne, które w zależności od potrzeb, mogą zostać odsprzedane bądź też staną się pretekstem do tego, by ponownie zasilić swój kolekcjonerski dobytek. Niezależnie od tego czy mają stanowić inwestycję, czy też stać się kolejnym ciekawym okazem w kolekcji, nie może w zbiorach zabraknąć niektórych propozycji, a jedną z nich jest Krugerrand moneta bulionowa, będąca jedną z najpopularniejszych na świecie.

Krugerrand

Krugerrand po raz pierwszy na świecie zawitał 3 lipca 1967 roku. W Republice Południowej Afryki moneta ta stanowi prawny środek płatniczy, a swą nazwę zawdzięcza nazwisku „Kruger”, które połączono ze słowem „rand”. Słowo to oznacza nazwę waluty, która obowiązuje w RPA.

W 2017 roku mija 50 lat od momentu pojawienia się pierwszego Krugerranda, stąd przygotowano jubileuszową wersję – Premium Uncirculated. Po raz pierwszy do rąk inwestorów, ale i kolekcjonerów trafić może srebrny Krugerrand, wybity przez South African Mint.

Na rewersie monety znajduje się spring bok – skocznik antylopi, który jest symbolem RPA. Tuż nad nim umieszczono jubileuszową sygnaturę „1967 / 2017 50 Year Anniversary”. Na awersie oczom nabywców ukazuje się wizerunek prezydenta i lidera oporu Burów przeciw Brytyjczykom – Paula Krugera.

Monetę tę można nabyć w Metal Market Europe, który oferuje najlepszą cenę na rynku. Poza tym firma dbając o wysoką jakość usług, kupowane monety bulionowe dostarcza w bezpiecznych i doskonale zapakowanych przesyłkach. Odbiorcy mogą również liczyć na weryfikację produktów tuż przed ich wysyłką. W sklepie internetowym metalekolacyjne.pl znaleźć można monetę Krugerrand o różnej wadze, ze złota oraz srebra w konkurencyjnej cenie.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.