Skup platyny sposobem na szybki zarobek

Nie od dziś wiadomo, że złom w postaci metali szlachetnych jest bardzo dobrym sposobem na duży i szybki zarobek. Szczególnie duże przychody może przynieść platyna, która jest stosunkowo rzadkim metalem, dlatego jej cena w punktach skupu jest bardzo wysoka.

skup-platyny

Platyna – gdzie ją można znaleźć?

Ten metal szlachetny występuje rzadziej niż złoto, dlatego jest tak cenny. Złom platyny można bez trudu odnaleźć w różnego rodzaju sprzętach elektronicznych czy nawet częściach samochodowych. Wbrew pozorom odzyskanie platyny wcale nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza dla laika, który nie wie, jak wygląda ten metal oraz gdzie go szukać, dlatego lepiej wcześniej poprosić fachowca z zlomskup.eu o pomoc. Z racji, iż pozyskiwanie takiego kruszcu jest bardzo różnorodne, warto sprawdzić też, czy skup odzyskuje platynę z:

  • katalizatorów samochodowych, których części pokryte są platyną, by mogły zachodzić w nich procesy chemiczne, które eliminują szkodliwe gazy. Niektórzy kierowcy celowo demontują katalizatory, by sprzedać je po atrakcyjnej cenie.
  • ze sprzętów wykorzystywanych do pomiaru bardzo wysokich temperatur. Termopary z racji, iż pracują w trudnych warunkach, muszą być stworzone z surowców cechujących się dobrymi właściwościami chemicznymi m.in. z platyny.
  • z biżuterii, bo ten kruszec jest bardzo często wykorzystywany w jubilerstwie przy tworzeniu pierścionków czy łańcuszków. Ne należy jednak nastawiać się, iż uda się odzyskać jego dużą ilość, jednak każdy gram ma znaczenie w przypadku platyny.

Czy faktycznie da się zarobić na platynie?

Jak najbardziej tak, i nie ma tutaj znaczenia czy będzie pozyskana z części samochodowych, biżuterii czy będą to druty i blaszki platynowe. Każda ilość platyny jest bardzo cenna dla skupów, które płacą za nią wysokie ceny. Nawet elektrody platynowe można szybko spieniężyć.

Ile kosztuje złom platyny?

Z racji, iż jest to bardzo rzadki metal szlachetny, skupy oferują za niego bardzo wysokie ceny. Oczywiście stawki ustalane są indywidualnie, bo na ostateczną cenę na pewno wpływ będzie miał fakt czy sprzedawana jest platyna w czystej postaci bez żadnych domieszek, czy trzeba będzie ją dopiero odzyskiwać. Mając zamiar sprzedać metale kolorowe, warto wcześniej sprawdzić aktualne cenniki skupów, by wybrać ten, który zaoferuje najwyższą stawkę.

Skąd wiadomo, że to platyna?

Bez obaw fachowcy ze skupu posiadają specjalne narzędzia, dzięki którym szybko przeprowadzą analizę nawet w miejscu odbioru złomu. Platyna nie wchodzi w reakcję z kwasami czy gazami, więc bardzo łatwo można ją odróżnić od innych metali szlachetnych.

Wycena metali kolorowych u klienta

Obecnie wiele skupów, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje wycenę metali szlachetnych w domu klienta. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w samym skupie. Oczywiście dysponując większą ilością cennego złomu, można liczyć na jego odbiór bez konieczności samodzielnego organizowania transportu i narażania się na dodatkowe koszty.

reklama:

One thought on “Skup platyny sposobem na szybki zarobek

  1. Skup platyny jest naprawdę doskonałym pomysłem! Platyna nazywana jest drugim złotem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.