Ranking najbardziej rzetelnych ubezpieczycieli

Rzecznik Ubezpieczonych od stycznia 2012 r. do końca września br. odnotował ponad 11 tys. skarg klientów na towarzystwa ubezpieczeniowe. Według „Gazety Wyborczej” (Nr z 31.10.2012 r.), liczba skarg w porównaniu z ub. rokiem nieznacznie wzrosła.

I tak, najwięcej – 6 tys. skarg – dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli obowiązkowego OC i dodatkowego autocasco. Najczęściej skarżono problemy z tzw. podwójnym OC oraz kłopot z uzyskaniem zwrotu składki ubezpieczeniowej za niewykorzystany okres ubezpieczenia oraz na wysokość cen polis – pisze dziennik. „GW” podkreśla, iż wprawdzie te kwestie „zostały teoretycznie już rozwiązane” 11 lutego wraz z wejściem w życie noweli ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, to „problemy jednak nadal występują, bo zmiany dotyczą tylko polis kupionych po tej dacie”.
Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych na podstawie analizy liczby skarg i udziału towarzystw w rynku stworzyła ranking ubezpieczycieli majątkowych. Z rankingu tego wynika, iż najwięcej skarg wpłynęło na dziesięć największych firm – podkreśla gazeta. I tak, „klienci – głównie kierowcy – najrzadziej skarżyli się na sopocką Ergo Hestię. Zaraz za nią znalazł się PZU. Podium zamyka Compensa, należąca do austriackiej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. Na czwartym miejscu znalazł się również ubezpieczyciel należący do VIG – InterRisk, a na piątym – Warta.”
Najgorzej wypadło zaś MTU, należące do… Ergo Hestii. Dziewiąte – przedostatnie – miejsce w rankingu zajęło Generali.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

 

reklama: