Pakowarka – co to takiego i gdzie może znaleźć swoje zastosowanie?

W każdej branży używane są odpowiednie maszyny – takie, jakie są potrzebne do wykonywania konkretnych zadań z danej specjalizacji. Przykładem takiego urządzenia może być pakowarka. Czym w ogóle ona jest? Gdzie znajduje swoje zastosowanie?

bb3-039

Pakowarka to po prostu maszyna, która służy do pakowania wszelkich odmian produktów spożywczych.

Tego typu urządzenia posiada w swojej ofercie firma BAG in BOX Wojciech Płocki z Lublina. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu wszystkie projektowane i wykonywane przez nią maszyny charakteryzują się niezawodnością, solidnością i trwałością.

Jakiego rodzaju są to urządzenia? Gdzie się je wykorzystuje?

W przemyśle spożywczym swoje zastosowanie znajdują między innymi półautomatyczne pakowarki aseptyczne, na przykład ASEPTA 5000 i ASEPTA 1000. Ich przeznaczeniem jest pakowanie produktów płynnych, półpłynnych oraz zawierających stałe cząstki, na przykład kawałki owoców. Do tego typu artykułów zaliczają się chociażby soki, przeciery, owocowe i warzywne koncentraty, wsady do jogurtów, mleko, masy lodowe.

Odpowiednia budowa pakowarek aseptycznych sprawia, że są one bezpieczne dla artykułów spożywczych. Dzięki odpowiedniej instalacji wnętrze komory jest ciągle sterylizowane przez parę wodną. Wysoka temperatura pozwala na zneutralizowanie ewentualnych zakażeń, a wytworzone nadciśnienie chroni przed zassaniem powietrza z hali produkcyjnej.

Kolejną grupą produktów, które należy odpowiednio zapakować są wody, wina, oleje, soki i inne tego typu artykuły. Służy do tego profesjonalna maszyna pakująca półautomatyczna BAG in BOX 1.20. Umożliwia ona pracę w ruchu ciągłym, wykonując nawet 240 cykli na godzinę.

Do pakowania produktów spożywczych płynnych i półpłynnych wykorzystywana jest również półautomatyczna pakowarka 1.220 UC. Jej wydajność w napełnianiu może dochodzić nawet do 3000 litrów na godzinę, czyli do 180 cykli w takim właśnie czasie. Dzięki zastosowaniu specjalnej komory Ultra Clean, pakowanie odbywa się w warunkach higienicznych.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden rodzaj pakowarek, a mianowicie na urządzenie o nazwie WODOERKA. Jest to mobilna pakowaczka wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, czyli na przykład w czasie powodzi i innych klęsk żywiołowych. Zachodzi wówczas pilna potrzeba, by dostarczyć poszkodowanym wodę pitną nie tylko szybko, ale też i w sposób higieniczny. Podobna konieczność występuje również wtedy, gdy dojdzie do awarii wodociągów, lub gdy miejscowe ujęcia wody pitnej zostaną z jakichś powodów skażone. Korzystając z tej pakowarki można szybko napełnić worki o pojemności 5, 10 i 20 litrów, wykorzystując wchodzące w skład maszyny bęben z wężem do podłączenia do sieci wodociągowej, pompę obiegową i urządzenie z dozatorem służącym do dezynfekowania zarówno pakowarki, jak i węża zasilającego oraz z funkcją uzdatniania wody.

Wyraźnie widać, że pakowarki są naprawdę przydatnymi urządzeniami, znajdującymi swoje zastosowanie także i w ekstremalnych sytuacjach. Dokonując ich wyboru warto więc zaufać specjalistom – chociażby tym z firmy BAG in BOX. Zyska się wtedy pewność, że pakowarka taka będzie naprawdę trwała i niezawodna – a to przecież kluczowe cechy liczące się w każdym przedsiębiorstwie.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.