Nieruchomości w Chorwacji – dobrze zainwestowane pieniądze

Zakup nieruchomości w krajach Europy Południowej stał się w Polsce jedną chętniej wybieranych form inwestowania pieniędzy. Gwarancja najmu przynosi zyski, które po niedługim czasie pokryją koszty włożone w nabycie nieruchomości. Zwrot zainwestowanych środków finansowych zapewni odpowiednia lokalizacja obiektu. Bliskość morza oraz sprzyjający klimat są czynnikami decydującymi o opłacalności transakcji. Niemniej istotny wpływ na częstość wynajmu mają także koszty utrzymania w danym kraju. Turyści preferują kurorty, w których będą mogli odpoczywać na poziomie lecz nie wydając przy tym wszystkich oszczędności. Warunki te idealnie spełnia Chorwacja – niedrogie państwo usytuowane nad Morzem Adriatyckim.

chorwacja-split

Dlaczego Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana przez turystów?

Chorwacja posiada wszystkie cechy, które turyści cenią podczas podróży zagranicznych. Lokalizacja wydaje się niemal idealna, bliskość Adriatyku oraz panujący na wybrzeżu śródziemnomorski klimat pozwalają oddać się wymorzonemu relaksowi. Niezwykle czyste wody zatoki zachęcają do kąpieli ale także eskapad łodziami żaglowymi. Kolejnym czynnikiem determinującym piękno Chorwacji jest unikalne wybrzeże określane mianem dalmatyńskiego. Składa się ono z licznych wysp oraz wysepek biegnących równolegle do linii brzegowej. Taki urozmaicony układ dostarcza wielu rozrywek oraz malowniczych widoków. Wyspy są dobrze skomunikowane z lądem, a część z nich służy jako kurorty dla wczasowiczów.

Jeśli mowa o Chorwacji nie sposób nie wspomnieć o jedynych w swoim rodzaju zabytkach, znajdujących się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stare miasto w miejscowości Dubrownik, usytuowanej na południu Chorwacji tworzą znamienite obiekty o szczególnej wartości kulturowej. Wreszcie koszty utrzymania są znacznie niższe w porównaniu do tych, jakie ponoszą wizytujący Hiszpanię, Włochy czy Portugalię. Pełne wyżywienie osoby dorosłej bywa tańsze niż w Polsce, co przekłada się na długość pobytu w Chorwacji i korzystanie z wszystkich uroków tego kraju.

Miejscowości, w których warto zakupić nieruchomość

Wybrzeże Chorwacji jest obszarem, który bez wątpienia odwiedza najwięcej turystów z całego świata. Północne miejscowości położone nad Morzem Adriatyckim są nieco zimniejsze niż te z południa, nad którymi dodatkowo roztaczają się Góry Dynarskie. Najkorzystniejsze warunki klimatyczne panują w miejscowościach Makarska, Split czy Dubrownik oraz na sąsiadujących z nimi wyspach. Agencja Nieruchomości Honeste prezentuje na swojej stronie internetowej https://realestate-honeste.com cały szereg apartamentów, domów czy luksusowych posiadłości dostępnych w tych wyjątkowo lubianych przez odwiedzających Chorwację miejscowościach. Cudowne widoki na rozpościerające się góry oraz turkusowe morze czynią je atrakcyjnymi turystycznie. Koszty nieruchomości na należą do niskich lecz plasują się znacznie poniżej tych, jakie cechują Hiszpanię, Włochy czy Portugalię. Co więcej, Dubrownik, Split oraz wyspa Brač wyposażone są we własne lotniska, co ułatwia dotarcie do celu.

Turyście nieprzerwanie napływają

Walory wybrzeża dalmatyńskiego oraz niewygórowane ceny sprawiają, że co roku Chorwację zalewa fala turystów. Wśród nich jest także wielu Polaków, którzy darzą ten kraj wyjątkową sympatią. Wielu z nich jest gotowych zaciągnąć pożyczkę by móc zrealizować swoje plany wakacyjne, o czym informuje treści publikacji https://judaszowesrebrniki.pl/wycieczka-do-chorwacji-za-chwilowke. To także zielone światło dla inwestorów kupujących nieruchomości w Chorwacji oraz sygnał dla wynajmujących, że koszty jakie włożyli w kupno nieruchomości zwrócą się w krótkim czasie. Ponadto nic nie wskazuje na to, iż w przyszłości preferencje europejczyków miałyby się zmienić. Chorwacja to kraj członkowski Unii Europejskiej, o którym mówi się w superlatywach. Jest również bezpiecznym miejscem wypoczynku, co cenią sobie szczególnie rodziny z dziećmi przybywającymi tu tłumnie na wakacje.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.