Najcenniejsza wiedza czerpana z praktyki!

85 % Polaków dopuszczających możliwość podjęcia studiów podyplomowych deklaruje, że decydującym o podjęciu nauki czynnikiem byłaby obecność wśród wykładowców praktyków obcujących na co dzień z biznesem lub liderów biznesowych w danym sektorze. Tak wynika z najnowszego badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché[1].

bb0297

Raport „Studia podyplomowe – preferencje Polaków” wyraźnie pokazuje, że chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów, uczelnie powinny tworzyć programy bazujące nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim na doświadczeniu praktyków zawodu. Aż 70% ankietowanych twierdzi, że współpraca uczelni z liderami biznesowymi, którzy dzielą się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pracy, byłaby ważnym argumentem przy wyborze placówki edukacyjnej.

To cenna wskazówka dla szkół, biorąc pod uwagę, że niemal 2/3 absolwentów uczelni wyższych, biorących udział w badaniu, dopuszcza możliwość podjęcia studiów podyplomowych w przyszłości. Praktyka i nabywanie nowych umiejętności zawodowych to przy tym najważniejsze aspekty decydujące o rozpoczęciu studiów podyplomowych dla 82% osób.

Coraz więcej osób rozumie i widzi, że na rynku pracy liczy się nie tylko wiedza książkowa, ale przede wszystkim ta nabyta w toku długoletniej pracy zawodowej. Wiedzę praktyczną zdobywa się jednak najtrudniej. Eksperci Grupy Muszkieterów chcą dzielić się swoim doświadczeniem, dlatego nasza firma nawiązała współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, tworząc z nim innowacyjny kierunek studiów podyplomowych „Zarządzanie sieciami handlowymi”. Wykładowcy UEP dostarczą słuchaczom najnowszej wiedzy teoretycznej, a specjaliści Grupy Muszkieterów powiedzą o tym, jak ta wiedza działa w praktycekomentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Informacje o partnerach:

Grupa Muszkieterów:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 270 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 224 supermarketów Intermarché i 116 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii oraz Serbii.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w Polsce. Od 1926 r. nieustannie rozwija wszelakie formy kształcenia akademickiego, dba o wysoki poziom badań naukowych oraz nieustanną rozbudowę infrastruktury badawczej. Uczelnia przewodniczy również licznym ekspertyzom ekonomicznym i wdrożeniom nowatorskich projektów. Wysoki poziom kształcenia, który od lat utrzymuje Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, pozwala na skuteczne podejmowanie przez studentów i absolwentów wyzwań stawianych przez współczesny rynek pracy. Innowacyjność metod badawczych i edukacyjnych na UEP potwierdzają liczne uczelniane rankingi oraz osiągnięcia studentów i pracowników Uczelni. Poza dydaktyką, Uniwersytet dba o rozwój współpracy z zagranicą i szeroko rozumianą praktyką gospodarczą.


[1] Badanie CATI „Studia podyplomowe – preferencje Polaków”, przeprowadzone przez Millward Brown na zlecenie Grupy Muszkieterów, sierpień 2015 r., próba ogólnopolska, N=153 Polaków w wieku 18+, z wykształceniem wyższym.

[PR]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.