Jaki wybrać sprzęt pneumatyczny do lakierni?

Czyste powietrze w lakierni to podstawa. Woda, kurz, olej, pyłki i piach, to czynniki, które negatywnie wpłyną na pracę i efekt ostateczny. Dzięki nowoczesnym technologiom układy pneumatyczne zasilające profesjonalne lakiernie gwarantują uzyskanie powietrza o odpowiedniej czystości. Dobór odpowiednich narzędzi i urządzeń to podstawa każdej inwestycji. Jaki sprzęt wybrać, by nie dać się zaskoczyć zanieczyszczeniom?

kompresor do lakierni

Sprężarka śrubowa bezolejowa to konieczność, by zapewnić sobie wysokiej jakości sprzężone powietrze. Innowacyjne działanie, wysoka ekonomiczność to gwarancja stabilnych warunków produkcji powietrza w każdej lakierni. Producent Boge dysponuje sprężarkami z funkcją chłodzenia wodnego, gdzie woda przepływa przez rury, a następnie sprzężone powietrze je obmywa. Wytwarzanie powietrza bez oleju odkładanego w kondensacie umożliwia ponowne wykorzystanie go jako wody, co skutecznie zmniejsza koszty utylizacji i utrzymania.

Osuszacz adsorpcyjny – jeśli zależy nam na nieskazitelnie czystym i suchym powietrzu, to niestety sam filtr może nie sprostać naszym oczekiwaniom. Wilgotność powietrza jest spora, tak więc użycie osuszacza jest koniecznością. Dlaczego warto wybrać osuszacz adsorpcyjny? Główną jego zaletą jest wypełnienie substancją, która skutecznie pochłania wilgoć zawartą w sprzężonym powietrzu. Natomiast para wodna skrapla się dopiero przy temperaturach niższych niż -70°C.

Filtry sprzężonego powietrza przydadzą się w każdym warsztacie niezależnie od oferowanych usług. Piach, kurz oraz inne pyły to substancje, które wpływają niekorzystnie nie tylko na stan sprzężonego powietrza w danej chwili, ale i na cały układ. Zanieczyszczenia będą powodowały spadek wydajności, a w konsekwencji awarię. Odpowiednio dobrane filtry to sposób na zabezpieczenie sprężarki przed stale napływającymi zanieczyszczeniami.

Dlaczego warto inwestować w dobry sprzęt pneumatyczny?

Rynek jest pełen konkurencyjnych rozwiązań, które zachęcają korzystną ceną. Czy wybierając sprzęt do swojego biznesu, warto oszczędzać? Punkt widzenia jest uzależniony od wielu czynników. Jeśli chcesz być profesjonalistą, to warto inwestować w najlepszy sprzęt na miarę swoich możliwości, ponieważ tylko w taki sposób klienci otrzymają zlecenie wykonane na wysokim poziomie. Niestety w lakierni mimo zaangażowania i świetnych referencji bez dostępu do dobrego sprzętu nie wykonamy perfekcyjnie zlecenia. Czy warto zatem poświęcać swoją reputację i inwestować w maszyny niskich lotów?

Wkład merytoryczny przy tworzeniu artykułu wniosła firma – http://www.pneumatik.pl

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.