Jak zarabiać na nieruchomościach?

Nieruchomości od lat są bardzo popularną formą inwestowania pieniędzy. Obecnie widać, że interesują się nimi nie tylko ludzie bardzo zamożni. Dzięki dużej dostępności kredytów, a także niskiej barierze wejścia w podnajem nieruchomości zarabiać pieniądze na mieszkaniach lub domach może praktycznie każdy. W tym artykule opiszę krótko jeden ze sposobów inwestowania, który przynosi znakomite zwroty.

nieruchomości

Nowe budownictwo

Największe zyski można czerpać budując nowe obiekty. Stawianie bloków,  osiedli typu ”szeregówka” lub domków jednorodzinnych wymaga jednak dużego kapitału. Trzeba się też tutaj nastawić na długi okres zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Jest to też dość skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga zatrudnienia wielu fachowców oraz dopilnowania wielu formalności. Duży wysiłek jednak się opłaca, bo zwroty z takich inwestycji są bardzo atrakcyjne. Najkorzystniej jest kupić puste działki i „od zera” stawiać na nich budynki mieszkalne. Warto zwrócić uwagę, że kluczowa jest tutaj dobra lokalizacja nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli decydujemy się na stawianie  budowli o dużej kubaturze lub wysokim stopniu skomplikowania, to może być konieczność zatrudnienia inspektora nadzoru inwestorskiego. Obowiązek nadzoru powstaje też w sytuacjach, gdy inwestycja w dużym stopniu ingeruje w środowisko naturalne. Inspektor  ma za zadanie dopilnować, aby wszystkie roboty były wykonane zgodnie z projektem oraz sztuką budowlaną. Innym obowiązkiem osoby na tym stanowisku jest kontrola materiałów budowlanych. Inspektor nadzoru inwestorskiego zajmuje się także odbiorem poszczególnych etapów prac, zwłaszcza tych, które w kolejnych etapach budowy będą ulegały zakryciu. Można powiedzieć, że zatrudnienie inspektora jest gwarancją, że budynek będzie postawiony zgodnie ze wszystkimi wymogami, projektem oraz obecną wiedzą techniczną.   Aby dowiedzieć się więcej o zaletach współpracy z  inspektorem nadzoru inwestorskiego warto zajrzeć tutaj: http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/nadzor+inwestorski+obiektow+budowlanych

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.