Jak zrobić wrażenie na biznesowym kliencie?

W relacjach biznesowych nie doszło do rozluźnienia obyczajów tak znacznego, jak w prywatnej przestrzeni naszego życia. Podczas spotkań z klientami i kontrahentami wciąż obowiązuje dość rygorystyczny savoir-vivre. Przestrzeganie tych zasad bywa dość trudne, szczególnie w sytuacjach kiedy górę bierze stres, a omawiane sprawy są dla nasz szczególnie ważne. Dlatego warto dobrze przygotować się do spotkania biznesowego.

Holland House

O merytorycznym przygotowaniu do spotkania biznesowego nie trzeba chyba nikomu przypominać. Oczywistą sprawą jest też dbałość o tzw. pierwsze wrażenie, czyli schludne ubranie, uśmiech, kontakt wzrokowy, zdecydowany uścisk ręki. Nie zawsze pamiętamy jednak, że na ogólne wrażenie wpływa również otoczenie, w jakim się znajdujemy i atmosfera panująca podczas spotkania – przekonuje nasz rozmówca z Holland House Residence. A tę w dużej mierze tworzy miejsce.

Spotkanie biznesowe na solidnym gruncie

Wybierając miejsce spotkania biznesowego warto pamiętać, że miejsce w które zapraszamy naszego gościa, świadczy o nas samych. Zastanów się, jak chcesz być postrzegany przez swojego partnera w interesach. Czy jesteś gotowy utożsamić się z danym lokalem? Czy twój rozmówca będzie czuł się swobodnie w tym miejscu? A przede wszystkim – czy ty sam czujesz się w nim dobrze? Wybierając miejsce spotkania staraj się nie tylko zaimponować swoim gościom, ale też zadbaj o to, by dawało solidne zaplecze tobie i twojej sprawie!

Kameralne rozmowy biznesowe

Pierwsze rozmowy dotyczące rozpoczęcia współpracy oraz tzw. spotkania na szczycie, w których udział bierze niewielka liczba osób reprezentujących daną firmę, to dobry moment na wykazanie się dobrym smakiem i zaangażowaniem w sprawę zdobycia przychylności klienta. Dużo lepsze wrażenie wywrze na twoim kontrahencie zaproszenie na elegancki obiad, niż propozycja kawy w korporacyjnej sali spotkań.

Wyjście z biura ma jeszcze jedną zaletę: podczas rozmowy nie będziesz skupiał się na oprawie pozamerytorycznej spotkania, ponieważ to obsługa lokalu weźmie ten obowiązek na siebie. Elegancka restauracja o dobrze ugruntowanej renomie będzie najbezpieczniejszym, a zarazem bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Konferencje i spotkania w większym gronie

Przygotowanie konferencji, czy prezentacji biznesowej dla większego grona słuchaczy wymaga już nieco większego zaangażowania. Sala, w której ma dojść do spotkania musi zapewniać warunki do swobodnej komunikacji wszystkim uczestnikom. Często wymagany jest też dodatkowy sprzęt multimedialny.

Przygotowując takie wydarzenie warto skorzystać z propozycji profesjonalnych sal konferencyjnych, jak np. te proponowane przez Holland House w Gdańsku. Oprócz pełnego wsparcia technicznego, uczestnicy mają możliwość skorzystania z obsługi gastronomicznej, a w przypadku konferencji kilkudniowych, również z noclegu.

Większość ludzi biznesu pragnie być opisywana jednym słowem – profesjonalizm. Taki efekt z pewnością pomoże osiągnąć wybór odpowiedniego, a zatem eleganckiego i gustownego miejsca spotkania. Jednocześnie warto pamiętać, że nasi klienci biznesowi są też ludźmi. Dlatego wybierając restaurację czy salę konferencyjną zwróćmy również uwagę na otoczenie, w jakim się one znajdują i czy okolica umożliwia naszym gościom rekreację przed i po załatwieniu interesów.

reklama:

One thought on “Jak zrobić wrażenie na biznesowym kliencie?

  1. Ciekawe i praktyczne porady. Do każdego spotkania z klientem warto przygotować się z negocjacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.