Jak oszczędzić na wymianie waluty?

Majowe długie weekendy a wkrótce wakacje i pełnia sezonu urlopowego. Jest okazja by nie siedzieć w domu i wyruszyć na zwiedzanie świata. Zapewne wiele osób wybierze się na zagraniczne wojaże. Część z biurem podróży, część indywidualnie. Z własnego doświadczenia podróżniczego wiem, że opcją najbardziej opłacalną jest płacenie na miejscu walutą danego kraju. Jak można zaoszczędzić na wymianie waluty?

kantor internetowy

Gdzie kupić walutę?

Jeszcze do niedawna naturalnym sposobem pozyskania zagranicznego pieniądza była wizyta w kantorze wymiany walut. Kantory zarabiają na różnicy między ceną skupu waluty a ceną jej sprzedaży (tzw. spread). Te różnice mogą być różne w zależności od kantoru. Nieraz trzeba się sporo nachodzić, żeby znaleźć niższą cenę i nie przepłacić, zwłaszcza jeśli kupujemy większą ilość danej waluty.

Jest jednak na to sposób – kantor internetowy. Chyba każdy już ma w domu komputer i dostęp do Internetu. Kantory internetowe są tańsze od tych stacjonarnych, ponieważ nie ponoszą kosztów m.in. utrzymania lokalu, opłaty za media, pensji kasjerek. Dlatego mogą zaproponować niski spread, sięgający nawet kilku groszy. Na polskim rynku działa już kilkadziesiąt internetowych kantorów. Wybór jest więc spory…

Jak kupić walutę w kantorze internetowym?

Zobaczmy to na przykładzie Rkantor.com. Jest to kantor wymiany walut online powiązany z Raiffeisen Polbankiem. Z usług tego kantoru możesz korzystać bez konieczności posiadania konta walutowego w banku. Waluty wymieniasz bezpiecznie, szybko i po atrakcyjnym kursie.

kantor internetowy

Rejestrujesz się w Rkantor.com i otwierasz bezpłatny portfel z 5 walutami (EUR, USD, CHF, GBP, PLN). Rejestracja jest bezpłatna i zajmuje kilka minut. Nie płacisz również za korzystanie z Portfela Rkantor.com. Po zasileniu swojego Portfela walutowego możesz od razu przystąpić do zakupu lub sprzedaży waluty. Wybierasz rodzaj transakcji, określasz kwotę i ustalasz parę walutową. System kantoru automatycznie przelicza drugą wartość po aktualnym kursie widocznym na ekranie. Aktualny kurs USD, EURO oraz innych walut z portfela możesz w każdej chwili sprawdzić na stronie Rkantor.com.

Kantor ma także ciekawą opcję – zlecenie oczekujące. Jeśli obecny kurs waluty nie spełnia twoich oczekiwań, możesz ustawić zlecenie oczekujące. Jeśli zakładasz, że kurs danej waluty wkrótce korzystnie się zmieni, możesz ustawić zlecenie z ceną po której chcesz kupić lub sprzedać walutę.

Pieniądze możesz odebrać na kilka sposobów: m.in. przelewem na rachunek bankowy, możesz wypłacić z bankomatu Euronet na kod SMS, odebrać od kuriera Inpostu oraz w jednym z 263 oddziałów Raiffeisen Polbank. Przelewy w PLN do wszystkich polskich banków realizowane są za darmo. Darmowe są także przelewy walutowe do 12 największych polskich banków (aktualna lista na stronie kantoru).

Dlaczego warto kupować walutę w Rkantor.com?

Aktualnie spread w RKantor.com wynosi ok. 2 grosze, ale dzięki specjalnej promocji możecie kupić waluty po kursie średnim. Zakładając konto każdy otrzymuje 1000 punktów na start. Dodatkowo, z użyciem naszego kodu polecającego – 32771582 – otrzymasz jeszcze 500 punktów na darmową wymianę walut. Dzięki temu, możesz uzyskać wymianę aż 1500 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu! Punkty ważne są pół roku. Dodatkowe punkty można zarobić za korzystanie z kantoru (10 jednostek dowolnej waluty = 1 pkt) oraz za polecanie Rkantor.com znajomym (pierwsza transakcja znajomego z twojego polecenia = 500 punktów).

Więcej przydatnych informacji znajdziecie na stronie RKantor.com

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.