Jak wybrać odpowiednią siedzibę firmy?

Nawet dobrze prosperująca firma może wiele stracić na niewłaściwej lokalizacji swojej siedziby. Miejsce trudno dostępne dla kontrahentów utrudnia relacje biznesowe. Bliskość centrum miasta to jednak niejedyne kryterium, którym warto się kierować podczas wyboru biura. Na co jeszcze zwrócić uwagę, a czego należy unikać? Sprawdźmy, co warto wiedzieć, wybierając odpowiednią siedzibę firmy.

siedziba-firmy

Lokalizacja i połączenia z innymi częściami miasta

Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, nie tylko dla osób, które zechcą współpracować z naszą firmą, ale i przyszłych pracowników. Zbyt duża odległość do miejsca pracy może bowiem zniechęcać licznych specjalistów do podjęcia zatrudnienia. Dojazd do pracy, który zajmuje powyżej 40 minut sprawia, że tracą oni znaczną część dnia na dojazdach, nie wspominając o nakładach poniesionych na benzynę lub bilety komunikacji miejskiej. Jeżeli zatem zależy nam na przyciągnięciu jak najlepszych pracowników, to musimy zaproponować im dogodną lokalizację. Zapewne będą zamieszkiwać różne rejony miasta, dlatego to centrum cieszy się największą popularnością, gdyż jest dobrze skomunikowane z resztą osiedli czy dzielnic.

Rozwój

Być może obecnie nasza firma liczy zaledwie kilkanaście osób, jednak najprawdopodobniej mamy zamiar się rozwijać. Podbicie rynku to cel niemal każdego przedsiębiorstwa, dlatego należy mieć na uwadze nasze plany przyszłościowe podczas wyboru biuru. Warto się np. upewnić, czy istnieje możliwość późniejszego wynajęcia dodatkowych pokoi, a także jak wygląda kwestia dostępności miejsc parkingowych. Kontrahent, który przyjeżdża do danej firmy liczy, że łatwo do niej trafi, a nie będzie zmuszony zostawić auto na parkingu kilka kilometrów dalej.

Ulgi podatkowe

Jak to możliwe, że wybierając siedzibę biura możemy liczyć na ulgi podatkowe? Nie będzie tak w każdym przypadku, jednak może okazać się, że akurat nas to dotyczy, ponieważ w niektórych miastach wydzielone zostały specjalne strefy, gdzie wynajem biura wiąże się z niższymi kosztami.

Gdzie szukać ?

Możemy spróbować poszukać biurowca na własną rękę, lecz o wiele lepszym wyborem wydaje się skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Jednym z takich miejsc jest officelist.pl, który proponuje wynajem biur w największych, polskich miastach. Co więcej, skorzystać można z wygodnej wyszukiwarki internetowej, dzięki czemu ten proces jest wygodny i szybki.

Decydując się na wynajem, koniecznie musimy sprawdzić, na jaki czas podpisywana jest umowa najmu. Dobrze się także zorientować, jakie są plany co do przyszłości danego budynku, żeby nie okazało się nagle za 2-3 lata, że jesteśmy zmuszeni zmienić siedzibę firmy, tym bardziej, że także kontrahenci nie lubią tego rodzaju zmian. Mając na uwadze wszystkie powyższe wskazówki z pewnością uda nam się znaleźć odpowiednią siedzibę dla naszej firmy.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.