Ja pożyczam, Ty pożyczasz, oni pożyczają

bb0110Szybkie pożyczki to produkty finansowe, z których chętnie korzystają Polacy. Do niedawna jeszcze konsumenci w pierwszej kolejności zwracali się z wnioskiem o dodatkowy zastrzyk gotówki do banków. Jednak to firmy pozabankowe zyskują ostatnio przewagę, a dzięki uproszczonym procedurom i szybkości decyzji, zachęcają coraz więcej osób do korzystania z szybkich pożyczek.

Niespodziewane wydatki mają to do siebie, że potrafią przydarzyć się każdemu. Nagły remont, wydatki na szkolną wyprawkę dla dziecka lub atrakcyjna wycieczka zagraniczna last minute – szybkie pożyczki to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają Polacy.

Jak oni pożyczają?

Wbrew utartym schematom z usług instytucji pożyczkowych korzystają osoby z każdej grupy społecznej, bez względu na poziom wykształcenia. Instytucje pozabankowe oferują nie tylko szybkie, ale też bezpieczne pożyczki przy minimum formalności, co jest szczególnie istotne, dla osób, które potrzebują pożyczyć niewielką kwotę na krótki okres czasu. Dobra wiadomość jest taka, że jak wynika z badań, Polacy przykładają się do terminowego spłacania pożyczek i są zadowoleni z jakości usług świadczonych przez firmy pożyczkowe.

Jak wygląda profil demograficzny osób korzystających z szybkich pożyczek, ich sytuacja materialna i kto częściej pożycza pieniądze: kobiety czy mężczyźni? Tego wszystkiego dowiesz z infografiki:

Portret Polaków korzystających z szybkich pożyczek

bb0110

[informacja prasowa]

reklama:

2 thoughts on “Ja pożyczam, Ty pożyczasz, oni pożyczają

  1. Któż teraz nie pożycza? To prawda- prawie wszyscy. Osoby, które udostępniają swoje pieniądze to teraz prawdziwi biznesmeni.

  2. Jak dla mnie to w ogóle sam pomysł pożyczki jest bez sensu pożyczasz x zł musisz oddać 2x zł dla mnie to mało atrakcyjne, bo zawsze można pożyczyć od przyjaciół czy znajomych, którzy raczej nie naliczą Ci procentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.