IKZE jest już blisko pół miliona

Liczba IKZE na przełomie października i listopada mogła przekroczyć już pół miliona – donosi „Rzeczpospolita” (Nr z 26.11.2012 r.), powołując się na szacunki Legg Mason TFI. I tak, na koniec czerwca 2012 r. liczba indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) wyniosła 300 tys., w tym nieco ponad 12 tysięcy kont zostało zasilonych wpłatą.

Z kolei wartość wpłat na rachunki IKZE wyniosła w tym czasie 5,5 mln zł, zaś po kolejnych trzech miesiącach sytuacja nie zmieniła się znacząco – pisze dziennik. Z danych „Rz” zebranych od 12 instytucji finansowych wynika natomiast, że na koniec września br. „na prawie 17 tys. nowych kont wpłynęły jakiekolwiek pieniądze”, a aktywa na nich zgromadzone przekroczyły 11 mln zł.
Jacek Treumann, członek zarządu Legg Mason TFI sądzi zaś, iż „wraz ze zbliżaniem się ostatecznego terminu na skorzystanie z ulgi podatkowej w tym roku, zainteresowanie potencjalnych klientów rośnie – można powiedzieć – z dnia na dzień” – pisze gazeta. W opinii Jacka Treumanna, oszczędzających kusi nie tylko bieżąca ulga podatkowa czy bardzo duża elastyczność IKZE pod względem dokonywania dopłat, ale także bieżący dostęp do środków. „Zachęcamy sprzedawców, aby podkreślali, że z IKZE można wycofać środki w każdej chwili – a po 12-tu miesiącach od podpisania umowy – bez żadnych opłat na rzecz instytucji finansowej. Ta informacja powoduje, że klientowi o wiele łatwiej jest podjąć decyzję o założeniu IKZE ” – mówi w dzienniku Jacek Treumann.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

 

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.