Euronet: wkrótce euro z bankomatu

W połowie maja Euronet wprowadza prostą w obsłudze, a jednocześnie szybką w realizacji, usługę wypłaty waluty euro w bankomatach należących do sieci. Usługa Euronet jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę dostępu do euro, wynikającą m.in. z możliwości spłat kredytów w tej walucie, czy podróży zagranicznych.

Dzięki nowej usłudze Euronet, Polacy zyskują szeroki dostęp do waluty euro przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W pierwszym etapie wdrożenia usługa zostanie uruchomiona w ponad 220 wybranych bankomatach na terenie Warszawy.

– Naszym celem jest utrzymanie pozycji najbardziej innowacyjnego operatora sieci bankomatów w Polsce. Od dłuższego czasu regularnie wprowadzamy do naszej sieci nowe funkcjonalności. Niedawno uruchomiliśmy usługę Przekazu Bankomatowego, która umożliwia wypłatę gotówki w bankomatach bez użycia karty płatniczej. Teraz przyszła kolej na zupełnie nową, usługę wypłaty waluty euro z bankomatów. Klient może wypłacić minimum 50 euro oraz wielokrotność tej kwoty, kiedy tylko tego potrzebuje  –mówi Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.

Kurs po jakim można wypłacić euro z bankomatu Euronet jest korzystny i atrakcyjniejszy od kursu wymiany oferowanego przez kantory. Co istotne, Euronet oferuję usługę po jednolitym kursie w każdym z bankomatów. Informacja o bieżącym kursie po jakim można wypłacić środki dostępna jest na ekranach bankomatów, w których usługa jest dostępna pod przyciskiem „Sprawdź kurs euro”. Za sprawdzenie kursu w bankomacie nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

– Z usługi skorzystać może każdy, kto posiada kartę wydaną w Polscedo rachunku w PLN. Po dokładnym przeanalizowaniu wprowadzonej usługi planujemy ją dalej rozwijać tak, aby w przyszłości usługa była dostępna we wszystkich bankomatach sieci Euronet w kraju – mówi Wojciech Sokół, Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska. Najważniejszymi zaletami nowej usługi Euronet są atrakcyjność kursu euro, gwarancja zakupu wiarygodnych banknotów oraz lubiana przez naszych klientów dostępność bankomatów. Dla podkreślenia skali komfortu dla klienta dodam, że w Warszawie znajduje się jedynie 15 kantorów całodobowych, wobec 158 urządzeń Euronet oferujących możliwość wypłaty euro, dostępnych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym święta–dodaje.

Wprowadzanie usługi wypłaty euro nastąpi najpierw w ponad 220 bankomatach na terenie Warszawy, w kolejnym etapie po dokładnym przeanalizowaniu funkcjonowania wprowadzonej  – w wybranych bankomatach – usługi, chcemy udostępnić klientom możliwość wypłaty waluty euro na terenie kraju w dużych miastach, centrach handlowych, przy głównych arteriach komunikacyjnych oraz punktach tranzytowych.

Wypłata realizowana jest przez Euronet 360 Finance Limited (E360F) z siedzibą w Londynie, adresowana jest do wszystkich posiadaczy kart wydanych w Polsce do rachunku w PLN.

Za realizację wypłaty waluty euro z rachunku bankowego prowadzonego w złotówkach, w bankomatach należących do sieci Euronet, zarówno Euronet Polska jaki i E360F nie pobiera żadnej opłaty. Jednak wydawca karty (bank klienta) może naliczyć opłatę szczególnie w przypadku przypisania karty do rachunku w innej walucie niż PLN, wysokość ewentualnych opłaty należy sprawdzić w swoim banku lub na jego stronie internetowej.

b0002

 ***

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych.

W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkunastoletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Euronet 360 Finance Ltd („E360F”) (dawniej: Euronet Payments & Card Services Ltd), należąca do grupy Euronet Worldwide Inc, jest instytucją pieniądza elektronicznego zarejestrowaną przez FSA (Financial Services Authority – Urząd Nadzoru Finansowego) w Wielkiej Brytanii. E360F posiada uprawnienia do wydawania pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług obejmujących autoryzację i rozliczanie transakcji w ramach UE.

E360F jest również członkiem organizacji MasterCard i Visa. Dostarcza usługi w zakresie wydawania kart oraz autoryzacji i rozliczania transakcji na rzecz Euronet i innych spółek w kilku europejskich krajach. E360F zarządza usługami obejmującymi obszary prawa, zgodności z przepisami, handlu, uzgadniania oraz rozliczeń w odniesieniu do swoich relacji z wystawcami kart, a także w imieniu swoich klientów oraz w ramach programów kart.

Usługi zarządzania kartami i przetwarzania zlecono na zasadzie outsourcingu innym spółkom Euronet, specjalizującym się w stosownych dziedzinach.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.