Doświadczona księgowa fachowo zajmie się obsługą kadrowo-płacową firmy

Prowadzenie własnej firmy nakłada na przedsiębiorcę masę obowiązków. Nie tylko musi on sprawnie zarządzać firmą tak, aby przynosiła oczekiwane zyski, dbać o dobre kontakty z kontrahentami, ale także wykonywać szereg innych zadań, koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania biznesu. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza, kiedy firma zaczyna się rozwijać i konieczne jest zatrudnienie pracowników.

obsługa kadrowo-płacowa

Obsługa kadrowo-płacowa jest pracochłonna

Własny biznes ma sporo zalet, ale także wiele wad. Daje dużo satysfakcji, niezależność w podejmowaniu decyzji i całkiem przyzwoite dochody, ale wymaga także dużych wyrzeczeń i często pracy w większym wymiarze godzin, niż tradycyjna praca na etacie. Zwłaszcza kiedy przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników, a szefowi zależy na dobrych relacjach z kadrą. Obsługa kadrowa personelu jest trudna i przede wszystkim pracochłonna. Wciąż zmieniające się przepisy kodeksu pracy również nie ułatwiają zadania.

Comiesięczne przygotowanie listy płac, z uwzględnieniem zwolnień lekarskich, zasiłków i innych świadczeń, a także przygotowanie deklaracji na potrzeby ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego to praca wyjątkowo żmudna. Do tego dochodzi przygotowywanie umów cywilnoprawnych związanych z obowiązkiem pracy, wypowiedzeń, świadectw pracy, planowanie urlopów, monitorowanie obecności pracownika w pracy i wiele innych czynności. Przedsiębiorca, który sam zajmuje się obsługą kadrową i płacową traci cenny czas, który mógłby wykorzystać efektywniej na rozwój swojej firmy.

Obsługa płacowa pracowników

Pracownicy zatrudnieni w firmie na etacie, a także pracujący na podstawie umów cywilnoprawnych są rozliczni na podstawie kart przychodów, a otrzymywane wynagrodzenie potwierdzają własnoręcznym podpisem na liście płac. Prawidłowo prowadzona obsługa płacowa pozwala na sprawne zarządzanie kadrą pracowniczą, ale jest kolejną czynnością, która zabiera cenny czas pracodawcy.

Obsługa kadrowo-płacowa wymaga dużej wiedzy i sprawnego poruszania się w gąszczu przepisów. Aby uniknąć ewentualnych błędów w rzetelnym prowadzeniu dokumentacji pracowniczej, a zarazem zaoszczędzić sobie pracy i stresu, warto powierzyć tę czynność księgowej (warto zobaczyć http://www.rachexpert.pl/obsluga-ksiegowa-kadry-place). Wyręczy przedsiębiorcę od obowiązków i profesjonalnie zajmie się obsługą kadrowo-płacową jego firmy.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.