Dlaczego impreza firmowa okazała się niewypałem?

Imprezy firmowe to jeden z najważniejszych elementów, gdy chodzi o integrację pracowników. Dobrze zorganizowane – wzmacniają poczucie identyfikacji z firmą i zespołem, pozwalając współpracownikom lepiej się poznać. Bywa jednak tak, że event okazuje się zupełnym niewypałem.

impreza firmowa

Co może zaważyć na takiej ocenie tego wydarzenia? Jakich błędów należy się wystrzegać w komunikacji?

“Obecność obowiązkowa”

Impreza firmowa ma być przyjemnością. Wydarzeniem, w którym uczestniczy się z przyjemnością i dlatego, że chcemy, a nie że ktoś nas do tego zmusza. Jednym z największych grzechów pracodawcy jest sytuacja, w której traktuje uczestnictwo w evencie tego typu jako obowiązek pracownika.

Czy “obowiązek” może być przyjemny? Może, ale wcale nie musi. A jako osoby dorosłe, powinniśmy sami decydować o tym, jak chcemy spędzać wolny czas i czy chcemy się integrować, czy nie. Jeśli w evencie będą uczestniczyć tylko ci, którzy naprawdę mają na to ochotę (a brak przymusu i ciekawy program wydarzenia na pewno zachęci do dołączenia się do imprezy!), szansa na dobrą atmosferę jest znacznie wyższa.

Rozrywka czy szkolenie?

Kolejna kwestia powiązana z rozdźwiękiem między przyjemnością a obowiązkiem. „Ożenek” szkolenia czy warsztatów związanych z poszerzaniem umiejętności zawodowych z rozrywkową imprezą zawsze skończy się źle. Nastawienie podczas takich wyjazdów bowiem nigdy nie będzie do końca relaksujące.

Źle wybrany motyw przewodni

Kolejne „wymuszone” wyjście na kręgle czy do klubu? Wieje nudą, prawda? Tego typu firmowe imprezy są już passe. Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom naprawdę dobre wspomnienia, bądź bardziej kreatywny. Gry z fabułą, LARP, ciekawe warsztaty artystyczne lub wyjazd do SPA (w zależności od budżetu) na pewno zapadnie w pamięć, i to w pozytywnym świetle!

Lokalizacja

Choć plan imprezy jest najważniejszy, miejsce, do którego zaprosisz swoich pracowników również się liczy. Zasadniczo: im dalej od miejsca pracy, tym lepiej. Dobrym pomysłem – jeśli chcesz urządzić sesję paintballowi czy inne atrakcje pod chmurką, a także warsztaty czy LARP jest wyjazd w kameralne miejsce. Takie, które ma wszystko, co potrzebne, by czerpać przyjemność ze sposobu, w jaki spędza się czas. Przykładem może być choćby Uniejów – z wodami termalnymi, bogatym zapleczem szkoleniowo – konferencyjnym i malowniczą przyrodą. W miejscach takich jak to szansa na udaną imprezę jest większa.

Organizacja udanej imprezy firmowej to wyzwanie. Jednak odrobina cierpliwości i otwarta głowa pozwoli Ci zaplanować event, który wywoła uśmiech na twarzy każdego uczestnika.

reklama:

5 thoughts on “Dlaczego impreza firmowa okazała się niewypałem?

  1. Dobra impreza to w dużej mierze ciekawe atrakcje dla gości. Przy organizacji imprez firmowych polecamy [usunięto spam reklamowy].

  2. Dobra organizacja takiej imprezy ma tutaj kluczowe znaczenie. Grunt, aby zachęcić pracowników. Kto nie chce – nie musi przyjść. Zwykle ludzie miło wspominają takie eventy – ja również mam miłe doświadczenia.

  3. Współpraca pomiędzy pracownikami to klucz do sukcesu pracodawcy. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości na organizacje eventów firmowych. Trzeba na początku rozeznać się w potrzebach swoich pracowników a następnie dobrać jakieś extra rozrywki aby każdy mógł skorzystać i co najważniejsze – Świetnie się bawić.

  4. Moim zdaniem na takich imprezach trzeba wstrzelić się w klimaty pracowników, których mamy – impreza dla programistów i handlowców będzie wygalała inaczej 😛 są oczywiscie elementy uniwersalne, moim zdaniem np. częsc atrakcji – u nas furorę robi zawsze mobilny bar kawowy (firma perfect service z Krk nam to ogarnia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.