Czym są i jak działają separatory wibracyjne?

Przesiewacz, jak sama jego nazwa wskazuje, ma za zadanie rozdzielenie pierwiastków jakiejkolwiek niejednorodnej mieszaniny na cząstki o innym rozmiarze i kształcie niż pożądany produkt, poprawiając w ten sposób prezentację i jakość końcowego materiału.

separator-wibracyjny

Na rynku dostępne są jednak różnorodne urządzenia separacyjne. Wśród których separator wibracyjny wydaje się być najbardziej efektywny. Należy podkreślić, że jest on idealny do oddzielania ciał stałych od cieczy lub sortowania suchych materiałów o różnej wielkości cząstek. Te skomplikowane w budowie urządzenia mogą zawierać kilka rodzajów sit o różnej wielkości oczek, aby dawać nawet możliwość równoczesnego przesiewania różnych materiałów sypkich.

Separatory mogą być dostępne także w różnych rozmiarach. Wszelkie separatory wibracyjne działają w oparciu o trójwymiarowy ruch wibracyjny, wytwarzany przez wibracje przeciwwag umieszczonych na końcówkach wału silnika, wytwarzając wibracje w płaszczyźnie poziomej, pionowej i stycznej, co pozwala operatorowi na kontrolowanie precyzyjnego przenikania przesiewanego materiału przez sito. Ponadto, przy zmianie kąta górnej i dolnej przeciwwagi silnika, zwiększając lub zmniejszając zakres ruchu, modyfikuje się zdolność przesiewania i ogólną sprawność maszyny. Separator wibracyjny bardzo precyzyjnie dobiera różne rodzaje cząstek, które są sortowane zgodnie z ich wielkością z wysoką skutecznością, zapewniając pełną jednorodność przesianego materiału. Może być stosowany do przesiewania takich produktów, jak: cukier, przyprawy, sól, materiały ścierne, detergenty, ceramika, farmaceutyki, chemikalia i żywność, a także wiele innych.

Należy ponadto podkreślić, że te urządzenia dają nam również możliwość oddzielenia materiałów stałych od wszelkich substancji płynnych. Uzyskujemy w ten sposób ciecz wysoko oczyszczoną z jednoczesnym wysokim procentem odzysku ciał stałych. Funkcja ta jest bardzo przydatna w branżach zajmujących się produkcją soków owocowych, produktów spożywczych lub paszy dla zwierząt. Na zakończenie warto raz jeszcze podkreślić, że separatory wibracyjne sprawdzą się najlepiej spośród dostępnych na rynku urządzeń w oddzielaniu zanieczyszczeń i dużych cząstek stałych od pyłu lub cieczy.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.