Bezrobotni otrzymają pomoc w znalezieniu pracy

bb0049Bony lub pożyczka na rozpoczęcie własnego biznesu – to nowe pomysły rządu, mają pomóc w walce z bezrobociem wśród osób do 30. roku życia.

Najciekawszym rozwiązaniem jest bon migracyjny o wartości 7,5 tysiąca złotych. Ma zachęcić młodych ludzi do poszukiwania pracy w innym mieście – twierdzi Grzegorz Tokarski, Wiceprezes Krajowego Centrum Pracy. Bezrobotny będzie mógł go otrzymać, jeśli zostanie zatrudniony w odległości minimum 80 km od miejsca zamieszkania lub gdy czas dojazdu będzie dłuższy niż 3 godziny w obie strony.

Kolejnym, jest bon szkoleniowy – 3,5 tysiąca złotych. Pozwoli na opłacenie kosztów szkoleń uzupełniających kwalifikacje młodego bezrobotnego.

Z kolei pracodawca, który przyjmie osobę do 30. roku życia na płatny staż, otrzyma bon o wysokości 10 tysięcy złotych. Podobną sumę dostanie firma, która zdecyduje się na zatrudnienie bezrobotnego na minimum 18 miesięcy.

Studenci ostatnich lat studiów i absolwenci będą mogli skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki – 0,69% w skali roku – na rozwój własnego biznesu. „[…] Otrzymać będzie można prawie 78 tysięcy złotych. Spłata pożyczki będzie rozłożona na 7 lat, z możliwością karencji na 12 miesięcy. Dodatkowo może zostać ona umorzona pod warunkiem, zatrudnienia pracownika” – mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Tokarski.

W Polsce około miliona osób do 30. roku życia zarejestrowanych jest jako osoby bezrobotne. 400 tysięcy z nich nie ukończyło 24. roku życia. Celem projektu jest znalezienie im zatrudnienia w 4 miesiące od zarejestrowania w urzędzie pracy. Do 2020 roku przeznaczone zostanie 17 mld złotych.

[infoWire.pl]

bb0049

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.