Szybka pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, powinna być prosta w przyjęciu, nie zabierać zbyt wiele czasu, a formalności powinny być sprowadzone do minimum. Przyjrzyjmy się produktom finansowym, które mamy dostępne obecnie na rynku i przeanalizujemy, które z nich spełniają kryterium szybkiej pożyczki.

szybka pożyczka

Zacznijmy od produktów stricte bankowych. Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne. Charakteryzują się stosunkowo niską kwotą kredytu (zazwyczaj do dziesięciu bądź piętnastu tysięcy złotych). Czas kredytowania może być od pół roku do nawet pięciu lat. Oprocentowanie jest na poziomie około 20-30% w skali roku. Czas realizacji od momentu złożenia wniosku wynosi od 2 godzin do nawet 3-4 dni. Aby skorzystać z takiego kredytu, konieczne jest wejście na stronę banku i posiadanie w nim rachunku osobistego. Jeżeli takiego rachunku nie posiadamy, wówczas musimy owe konto założyć, bądź też udać się do placówki bankowej, by osobiście w stacjonarnym punkcie złożyć wniosek o kredyt bez posiadania konta bankowego. W wielu przypadkach przy zaciągnięciu kredytu bankowego koniecznością będzie także założenie rachunku osobistego — co może generować nam dodatkowe koszty w postaci opłat za prowadzenie konta, przelewy i tym podobne. Po złożeniu wyczerpującego wniosku, podając dane osobiste i informacje na temat zatrudnienia oraz osiąganych zarobków, musimy poczekać na weryfikację banku. Bank sprawdza naszą osobę pod względem ryzyka kredytowego — ocenia nas, weryfikuje historię kredytową i na podstawie wszelkich dostarczonych danych, uzupełnionych o bankowe rejestry kredytowe przedstawia nam warunki kredytowe (oprocentowanie, kwotę kredytu, okres spłaty). Na owe warunki możemy przystąpić bądź zrezygnować z kredytu. Czy jest to zatem szybka pożyczka? Jeżeli porównamy z ofertą konkurencji poza bankowej, zdecydowanie nie.

Teraz kilka słów odnośnie do produktów finansowych oferowanych przez instytucje finansowe. Jedną z nich jest GetBucks, która oferuje szybkie pożyczki z krótkim terminem spłaty. Możemy tutaj zaciągnąć pożyczkę do czterech tysięcy złotych z maksymalnym okresem spłaty do 30 dni. Czym krótszy okres spłaty, tym oprocentowanie kredytu jest niższe i korzystniejsze. Zdecydowanie to, co przemawia za wybraniem tej możliwości wzięcia kredytu jako szybkiej pożyczki, to właśnie minimum formalności i zdecydowanie krótszy okres ubiegania się o kredyt. Wchodząc na stronę, wypełniamy wniosek i wysyłamy go w formie elektronicznej. Do piętnastu — dwudziestu minut otrzymujemy odpowiedź i weryfikacje naszego wniosku. Gdy decyzja jest pozytywna, przedstawione nam są szczegółowe warunki kredytowania. Po ich akceptacji w przeciągu następnych dziesięciu — piętnastu minut, otrzymujemy na podane przez nas konto bankowe przelew z kwotą, o którą się ubiegaliśmy. Szybko, sprawnie i korzystnie.

reklama: