Zalety treningu siłowego

Trening siłowy ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zbudować masę mięśniową, zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu, zwiększa elastyczność i wytrzymałość ścięgien i wiązadeł. Redukuje tkankę tłuszczową. Poprawia ogólną kondycję, odporność organizmu, samopoczucie, doskonale relaksuje, pomaga lepiej radzić sobie ze stresem. Usprawnia metabolizm, obniża poziom złego cholesterolu, wzmacnia kości, zwiększa ich masę mineralną.

trening silowy

Do treningów siłowych służą różnorodne maszyny i stanowiska treningowe. Do najpopularniejszych należą bramy, klatki, wyciągi, suwnice, maszyny na mięśnie barków, maszyny na mięśnie klatki piersiowej, maszyny na bicepsy i na tricepsy, maszyny na mięśnie brzucha, maszyny na mięśnie pleców, maszyny na mięśnie pośladków i nóg.

Maszyna Smitha

Maszyna Smitha (suwnica) to urządzenie do ćwiczeń, na którym można wykonać kompleksowy trening prawie całego ciała, zbudować mięśnie i formę. Umożliwia ćwiczenie zarówno górnych, jak i dolnych partii mięśni: mięśni barków, pleców, klatki piersiowej, barków, bicepsu, tricepsu, nóg.

Wszystko w jednym miejscu, bez dodatkowej asekuracji, z dużymi ciężarami. To uniwersalny, wszechstronny i jednocześnie bezpieczny sprzęt do treningu. Łączy zalety ćwiczeń z atlasem i wolną sztangą. Stanowi niezbędne wyposażenie siłowni. Na maszynie Smitha można wyciskać sztangę, podciągać się w podporze rozwijając mięśnie pleców i biceps, trenować martwy ciąg. Częstym ćwiczeniem wykonywanym na tym urządzeniu są „przysiady Smitha”.

Na maszynie Smitha mogą ćwiczyć zarówno osoby zaawansowane, jak i mniej zaawansowane. Często korzystają z niej również kulturyści, którzy muszą być zawsze w najlepszej formie. Swobodny wybór pozycji ciała, komfort i pełna kontrola ruchów, stabilność i płynność ruchów w różnych pozycjach: stojącej, siedzącej, leżącej to niewątpliwe zalety tego urządzenia. Osoby ćwiczące na tej maszynie uczą się prawidłowej techniki wykonywania każdego ćwiczenia, co ma duże znaczenie zwłaszcza wśród osób mniej doświadczonych.

Maszyna smitha  to urządzenie dające możliwość treningu po kontuzji, pomaga wzmacniać mięśnie po kontuzjach. Doskonale sprawdzi się też w przypadku treningu osób niepełnosprawnych. Osoby sprawne powinny traktować suwnicę nie jako podstawę treningu lecz jako dodatek do treningu. Suwnica Smitha ze względu na prostotę wykonywanych ćwiczeń to atrakcyjny sprzęt dla kobiet.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.