Wybierasz biuro rachunkowe? Zaufaj specjalistom

Prowadzenie własnej działalności to spore wyzwanie. Bez względu na to, czy zarządzamy dużym przedsiębiorstwem działającym na skalę krajową, czy małą firmą o zasięgu lokalnym, własny biznes oznacza wiele obowiązków. To praca znacznie wykraczająca poza tradycyjne osiem godzin na etacie, wymagająca talentu, kreatywności, a przede wszystkim ciągłego dążenia do rozwoju. Dodatkowo osoby prowadzące małe firmy często decydują się na samodzielne dopełnianie wszelkiego rodzaju formalności związanych z ich założeniem oraz prowadzeniem, nie zdając sobie sprawy, jak żmudną jest to pracą dla człowieka bez doświadczenia i wykształcenia. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zaufanie specjalistom w swej dziedzinie, czyli zatrudnienie dobrego biura rachunkowego.

Profesjonalny nadzór księgowy umożliwia skupienie się przedsiębiorcy na tym, na czym powinien, czyli na rozwoju swojego biznesu. To w końcu firma zapewnia mu utrzymanie, a nie oszukujmy się, ilość składanych dokumentów, potrzebnych zezwoleń i wniosków przy samym jej założeniu jest spora. Nie zmienia się to też w trakcie prowadzenia własnego biznesu – stwierdza specjalista z warszawskiego biura rachunkowego E-Tax obsługującego klientów z Warszawy i okolic. – Coroczne składanie wszystkich deklaracji podatkowych, prowadzenie ksiąg i dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracownika, a nawet wliczanie zakupów na rozwój firmy w koszta mogą okazać się zbyt skomplikowane dla osoby niedoświadczonej. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości lepiej zatrudnić biuro rachunkowe i uniknąć popełnienia błędów w papierach, co najczęściej skutkuje stresującą wizytą w Urzędzie, a często też nałożeniem na nas kary – dodaje.

Niemal w każdym mieście działa kilka biur rachunkowych, które oferują kompleksową obsługę księgową mniejszych i większych firm. Jak wybrać najlepsze z nich? W dzisiejszych czasach sprawę znacznie ułatwia internet. Warto sprawdzić w wyszukiwarce kilka lokalnych biur – już sam wygląd, a przede wszystkim treści zawarte na stronie sporo powiedzą o profesjonalizmie firmy. Bardzo dobrze, jeżeli jest ona przejrzysta i łatwa w obsłudze, zawiera wszystkie istotne informacje, takie jak dokładny opis świadczonych usług lub cennik za każdą z nich. – W przypadku tego drugiego warto jednak pamiętać, że całościowa cena za usługę księgową może być różna. W E-tax ustalamy końcowy koszt indywidualnie, w zależności od specyfiki firmy, przedmiotu działalności, ilości dokumentów księgowanych w danym miesiącu. Wyznajemy zasadę, że każdy klient ma inne oczekiwania, dlatego dopiero po wypełnieniu przez niego ankiety jesteśmy w stanie przedstawić mu ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb – tłumaczy specjalista z warszawskiego biura rachunkowego.

Profesjonalne, a przede wszystkim legalne biuro rachunkowe dysponuje polisą ubezpieczeniową na wypadek błędu popełnionego przez pracownika, za który to przedsiębiorca odpowiada przed urzędnikiem. Dzięki temu można później dostać odszkodowanie. Dodatkowym plusem dla biura jest fakt, że może pochwalić się referencjami od zadowolonych klientów. Już podczas wstępnej rozmowy warto zapytać o formę współpracy i kontaktu. W dobrym biurze rachunkowym klientowi powinien zostać przydzielony jeden specjalista, który będzie się najlepiej orientował w specyfice działalności i prowadzeniu księgowości w przypadku konkretnej firmy. Dużo lepszy jest także księgowy, który odwiedzi firmę raz w miesiącu, ale każdego dnia będzie dostępny pod mailem lub telefonem, niż taki, który pojawi się raz w tygodniu, ale będzie kompletnie nieosiągalny przez resztę czasu.

reklama:

One thought on “Wybierasz biuro rachunkowe? Zaufaj specjalistom

  1. Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać odpowiednie biuro rachunkowe. Nadmiar biur rachunkowych oraz natrętne reklamy każdej z nich powodują, że człowiek nie wie które biuro wybrać. Uważam, że powinna być dostępna lista biur rachunkowych sprawdzonych przez specjalistów. Zapobiegało by to nieuczciwym podejściom biur rachunkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.