Wracają polisolokaty?

Czy wraca moda na polisolokaty ? Ubezpieczyciele, którzy w 2012 r. uruchomili szeroką sprzedaż polisolokat bardzo zyskali – twierdzi „Puls Biznesu”(Nr z 04.10.2012 r.).

Na przykład w pierwszym kwartale br. Allianz, a w kolejnych trzech miesiącach Benefia Życie zebrali z tych produktów przeciętnie około 2,45 mld zł składki (Benefia dzięki temu została nowym wiceliderem rynku ubezpieczeń życiowych). Gazeta pisze, że ubezpieczyciele podchodzą ostrożnie do polisolokat. Zdaniem Marcina Mazurka, analityka Intelace Research, rynkiem polisolokat rządzą limity, więc ubezpieczyciele muszą pilnować, by ich nie przekroczyć. I tak, Karol Wilczko, wiceprezes porównywarki finansowej Comperia.pl podkreśla w dzienniku, iż na rynku nie obserwuje się wzrostu liczby oferowanych polisolokat. Ich sprzedaż zatrzymały w tym roku BRE Bank, BOŚ Bank, Getin Bank czy Millennium.
I tak, według Beaty Wójcik, rzecznika prasowego Allianz, ubezpieczyciel nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie dalej oferować polisolokaty. Z kolei Franz Fuchs, prezes VIG, tłumaczy w gazecie, że Benefia będzie sprzedawać polisolokaty, dopóki te będą dla niej rentowne. Nie przewiduje jednak kontynuacji tak szybkiego wzrostu w kolejnym półroczu. Jak podaje Krzysztof Mędrala, wiceprezes Europy, ubezpieczyciele ostrożnie podchodzą do polisolokat. Według Karola Wilczko, wiceprezesa porównywarki finansowej Comperia.pl, na rynku nie obserwuje się wzrostu liczby oferowanych polisolokat. Ich sprzedaż zatrzymały w tym roku BRE Bank, BOŚ Bank, Getin Bank czy Millennium.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.