Vivus w kiosku, mBank na Allegro

Banki oraz firmy pożyczkowe cały czas szukają nowych kanałów dystrybucji, czyli możliwości pozyskania nowych klientów. U potencjalnych partnerów liczą się głównie szeroka sieć dystrybucji oraz duża baza klientów. Patent nie jest nowy – od jakiegoś czasu stosują go już m.in. Alior Bank (T-Mobile Usługi Bankowe) oraz mBank (Orange Finanse). Teraz dołączy do nich Vivus, zaś mBank rozszerzy dystrybucję przez nowego partnera – Allegro.

bb0217

Już można, w tysiącu wybranych kioskach Ruchu, poza kupieniem gazety, biletu lub prezerwatywy, wziąć szybką pożyczkę! W wyniku zakończonego sukcesem pilotażu, Ruch rozpoczął współpracę z firmą pożyczkową Vivus. Docelowo, pożyczki będą udzielane we wszystkich kioskach i salonach prasowych sieci. Pożyczkę można wziąć w specjalnie oznaczonych kioskach. Zainteresowany klient otrzymuje tzw. pakiet startowy, zawierający wniosek kredytowy na zdefiniowaną kwotę oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące wnioskowanej pożyczki. Pakiet można zabrać do domu, by spokojnie zapoznać się z warunkami i kosztami pożyczki. Wypełniony wniosek wystarczy złożyć w kiosku, by otrzymać od Vivusa do 2,5 tysiąca zł. Oczywiście, firma pożyczkowa sprawdzi wcześniej wiarygodność kredytową klienta. Vivus poinformuje klienta o przyznanej pożyczce SMS-em, zaś pieniądze przelewane są na konto. Oferta może być atrakcyjna zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miast oraz osób, które nie posługują się Internetem. Teraz, wybierając się na poranne zakupy, można wrócić do domu z bułkami, mlekiem, gazetą i chwilówką. Dzięki współpracy z Ruchem i sieciami brokerskimi Vivus chciałby zdobyć połowę „naziemnego” rynku pożyczek gotówkowych. Ambitny plan zważywszy na sporą konkurencję w tym segmencie finansów.

mBank, który już od pół roku współpracuje z telekomem Orange, wciąż szuka nowych kanałów dystrybucji. Kolejnym partnerem banku będzie serwis aukcyjny Allegro. Właśnie została podpisana umowa o strategicznej współpracy między firmami. Allegro będzie pozyskiwało dla mBanku osoby zainteresowane otworzeniem konta osobistego. W „Allegrowej” ofercie będą dwa rodzaje rachunków mBanku – dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

[Źródło: Promocje Bankowe]

reklama:

2 thoughts on “Vivus w kiosku, mBank na Allegro

  1. By szybko i bezpiecznie pożyczyć nie trzeba iść i szukać kiosku mi się sprawdziła pożyczka w ekspres kasie, już kilka razy brałem i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.