Vivus podbija kolejną część rynku

Vivus Finance nawiązał współpracę z międzynarodową grupą Lagardere Travel Retail. Dzięki temu jego pożyczki dostępne są w sieci sklepów i salonów prasowych tego operatora. Tym samym, sieć sprzedaży stacjonarnej Vivusa, to już ponad 5 000 punktów.

Vivus

Lagardere Travel Retail to grupa zarządzająca w Polsce m.in. salonami prasowymi InMedio i Relay oraz sklepami 1Minute, Virgin czy Hubiz – łącznie 720 placówek na terenie całego kraju. Wyróżnia je doskonała lokalizacja, m.in. lotniska, duże dworce, stacje metra czy ważne punkty przesiadkowe.

Dzięki współpracy Vivus rozszerzy listę punktów, w których klienci mogą ubiegać się o pożyczkę krótkoterminową. Złożenie wniosku zajmuje kilka minut, a wraz z decyzją i podpisaniem umowy cały proces zajmie mniej niż kwadrans. Ponadto klient ma możliwość wypłacenia pożyczki w gotówce.

Loukas Notopoulos, prezes Vivus Finance uważa, że kluczem do sukcesu na rynku jest szeroka dostępność oferty. – Bardzo dużo mówi się o dostępie do klienta poprzez różne kanały. Konsumenci mogą dotrzeć do nas zarówno przez telefon komórkowy, jak i zwykłego laptopa. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku naszych najbardziej typowych klientów, którzy biorą jedną lub dwie pożyczki w ciągu roku, żeby sfinansować zakupy przez internet. Ale konsumenci robią też zakupy w centrach handlowych, dlatego musimy być dostępni wszędzie, na przykład w salonikach InMedio czy Relay, gdzie klient może wziąć pożyczkę i dostać pieniądze na miejscu – tłumaczy Loukas Notopoulos.

Proces sprzedaży pożyczek jest całkowicie zautomatyzowany – odbywa się poprzez aplikację zainstalowaną na kasie POS lub komputerze agenta. Pracownik punktu, wprowadzając numer PESEL klienta, od razu widzi czy oferta jest dostępna.  Jeśli tak, to w systemie pojawią się informacje dodatkowe – takie jak maksymalna kwota pożyczki o jaką może wnioskować klient. Punkty są wyposażone w łącze internetowe oraz drukarkę i skaner. Dzięki temu możliwe jest dopełnienie na miejscu wszystkich formalności. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej klient otrzymuje środki pieniężne na wskazane konto lub zostają mu one wypłacone na miejscu.

Lagardere Travel Retail sp. z o.o.  jest jedną ze spółek wchodzących w skład grupy Lagardère Travel  Retail SA, która działa w 21 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.  W Polsce, sklepy grupy Lagardere Travel Retail odwiedza co miesiąc ponad sześć milionów klientów.

[PR]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.