Usługi księgowe dla dużych i małych deweloperów

Każda firma, także deweloperska, musi prowadzić księgowość. Jest to konieczne z uwagi na obowiązujące w naszym kraju przepisy. Zamiast koncentrować się na faktycznej działalności, deweloper musi poświęcić mnóstwo czasu na uzupełnianie dokumentów, wystawianie faktur, itp. By nie było to konieczne, warto postawić na profesjonalne usługi księgowe.

bb3-056

Usługi księgowe prowadzi wiele biur rachunkowych. Należy jednak mieć świadomość, że różnią się one między sobą zarówno jakością świadczonych usług, jak również ofertą. Nie wszystkie podejmują się obsługi niewielkiej ilości dokumentów. Nie wszystkie prowadzą pełną księgowość, lecz ograniczają się wyłącznie do księgowości uproszczonej. Jak więc wybrać, by nie żałować?

Kompleksowość usług

Profesjonalne biura rachunkowe powinny zapewniać firmom deweloperskim kompleksowość usług. Jest to niezwykle ważne, jeśli deweloper będzie chciał całą księgowość oddać w ręce specjalistów.

Dlatego ważne jest, by w ramach świadczonych usług biura rachunkowe:

  • prowadziły uproszczoną i pełną księgowość,
  • reprezentowały klienta przez urzędem skarbowym czy ZUS,
  • świadczyły usługi doradcze,
  • oferowały usługi z zakresu optymalizacji podatkowej.

Ponadto niektóre biura rachunkowe oferują dodatkowe usługi, np. abonament usług prawniczych, abonament usług medycznych, a nawet usługi kurierskie. Na takiej zasadzie działa m.in. Tax Care, dzięki czemu klienci tak naprawdę mogą w 100% skoncentrować się na celach biznesowych. Deweloper może więc skupić się na rozwijaniu własnej firmy i realizowaniu kolejnych inwestycji. Zaś to biuro rachunkowe przejmuje wszelkie kwestie związane z rozliczeniami i płatnościami.

Dlaczego jeszcze warto postawić na profesjonalne biuro rachunkowe?

Usługi księgowe oferowane w ramach biura rachunkowego nie powinny ograniczać się wyłącznie do porad z zakresu podatków. W przypadku deweloperów istotne znaczenie ma również poszukiwanie rozwiązań pozwalających na zdobycie środków finansowych niezbędnych do realizowania kolejnych inwestycji.

Dlatego profesjonalne biuro księgowe powinno być w stanie służyć doradztwem w zakresie pozyskiwania środków finansowych. Większość z nich i tak pochodzi z kredytów, niemniej jednak niektóre banki oferują dość korzystne rozwiązania. Jeżeli  biuro rachunkowe zatrudnia nie tylko księgowych, ale również specjalistów w zakresie finansów i bankowości – jak w przypadku Tax Care – wówczas firmy deweloperskie mogą liczyć na solidne wsparcie pod tym względem. Specjaliści mają rozeznanie na rynku produktów bankowych, w efekcie czego są w stanie doradzić najbardziej optymalne rozwiązanie. Przykładem może być Kredyt Deweloper dostępny w ofercie Idea Banku. Dzięki niemu małe i duże firmy deweloperskie mogą uzyskać kredyt nawet do 80% wartości inwestycji. Zdolność kredytowa oceniana jest indywidualnie, co zwiększa szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

reklama:

One thought on “Usługi księgowe dla dużych i małych deweloperów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.