Ubezpieczenie na życie: fanaberia czy rozsądek?

Wiele osób żyje z dnia na dzień, nie myśląc o przyszłości. Ta perspektywa staje się dalece niewystarczająca, gdy nasz dotychczasowy dobrostan odbiera poważna choroba lub zdarzenie losowe. Tragedia wpływa nie tylko na nas samych, ale również na życie naszych najbliższych. Dlatego też zawsze warto mieć plan awaryjny, plan B, który pozwoli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie – dowód odpowiedzialności za siebie i najbliższych

Wyobrażałeś sobie czasem, co się stanie z Twoimi dziećmi, gdyby jutro spadła na Ciebie poważna choroba? Kto wtedy by się nimi zajął? Skąd niepełnoletni znaleźliby pieniądze na Twoje leczenie i rehabilitację? Jeśli jesteś rodzicem samotnie wychowującym dzieci, tym bardziej powinieneś zabezpieczyć przyszłość pociech i zapewnić im środki na wszelką życiową ewentualność.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Życie potrafi spłatać figla. Zdarza się, że zdrowy z pozoru człowiek traci przytomność na środku ulicy. Potem jest już tylko szpital, walka o życie, a potem długi proces powrotu do zdrowia. Każdy z nas słyszał choć raz taką historię. Ludzi w różnym wieku spotykają poważne choroby, takie jak udar, tętniak czy choroba nowotworowa. Jeśli obejmuje Cię ubezpieczenie, Twoja rodzina otrzyma nawet do miliona złotych z tytułu polisy na życie. Najbliżsi będą mogli zapewnić Ci najlepsze leczenie i rehabilitację. Razem skupicie się na walce o odzyskanie zdrowia, nie zaś na desperackim poszukiwaniu pieniędzy. Pierwsza pomoc finansowa zostanie wypłacona w ciągu 24 godzin od złożenia dyspozycji. Sprawdź ubezpieczenia na życie w nn.pl.

Ubezpieczenie na życie – ile to kosztuje?

Wysokość składki jest kwestią ustalaną indywidualnie. Wpływają na nią takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, historia chorób w rodzinie czy styl życia. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Nationale Nederlanden.

Przykładowo, 35-latek, który opłaca składkę miesięczną w wysokości 475 złotych, otrzyma nawet do miliona złotych w sytuacji niezdolności do samodzielnego życia lub pracy. Wystarczy chwila nieuwagi i poważny wypadek samochodowy, zdarzenie w miejscu pracy czy ciężka choroba, na przykład udar, aby stać się niesprawnym i zależnym od innych. Dobrze zabezpieczyć bliskich na taką okoliczność, aby łatwiej im było się nami opiekować.

Wygodne nowoczesne rozwiązania, takie jak opcja zgłoszenia zdarzenia drogą internetową czy dyspozycja wypłaty części polisy, zlecona w rozmowie telefonicznej, znacząco ułatwiają pozyskanie pieniędzy potrzebnych na rekonwalescencję.

Jak wygląda zawarcie umowy z ubezpieczycielem?

Pierwszym krokiem rozmowy z doradcą jest wspólne zdiagnozowanie potrzeb konkretnej osoby. Gdy proces ten zostanie już omówiony, pozostaje zapoznanie się z warunkami i cennikiem ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest podpisanie wniosku o ubezpieczenie i wpłata pierwszej składki. Klient podczas okresu trwania umowy może liczyć na kompleksowe wsparcie także wtedy, gdy znacząco zmieniła się jego sytuacja życiowa.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.