Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji z ochroną przed COVID-19

Europa Ubezpieczenia rozszerza zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji o ochronę przed skutkami rezygnacji lub przerwania podróży z powodu zachorowania na COVID-19.

ubezpieczenie

Pomimo narodowej kwarantanny i licznych ograniczeń w podróżowaniu na rynku jest dostępna bogata oferta wycieczek zagranicznych. Klienci mogą przebierać w kierunkach i już teraz zaplanować wyprawę za kilka tygodni w tropiki lub też wypoczynek w bliższej destynacji w sezonie letnim. Touroperatorzy zachęcają ich do wcześniejszego zakupu niskimi cenami i promocjami. Podjęcie decyzji nie jest jednak łatwe, bo wiąże się z ryzykiem odwołania wyjazdu w przypadku zachorowania na COVID-19.
Nagła zmiana planów wakacyjnych może przytrafić się każdemu – szczególnie w okresie pandemii koronawirusa. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, chcących z wyprzedzeniem zaplanować wypoczynek za granicą lub w Polsce, zdecydowaliśmy się odświeżyć nasze ubezpieczenie Koszty Rezygnacji. Najważniejszą nowością jest rozszerzenie zakresu ochrony o zachorowanie na COVID-19 – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to produkt Europy stworzony z myślą o podróżnych, kupujących z dużym wyprzedzeniem imprezy turystyczne, bilety lotnicze czy rezerwujących noclegi w hotelach. Chroni ich przed finansowymi skutkami rezygnacji z wyjazdu lub przerwania podróży na skutek takich zdarzeń losowych jak np. poważna choroba, wypadek, utrata pracy czy śmierć osoby bliskiej.

Do powyższej listy Europa dodała zachorowanie na COVID-19. Ochrona działa w przypadku stwierdzenia zakażania koronawirusem u samych podróżujących lub hospitalizacji w powodu COVID-19 osób im bliskich, ale nie będących uczestnikami wyjazdu. W takiej sytuacji osoby ubezpieczone mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów niewykorzystanej imprezy turystycznej, noclegów czy biletów.

Ochrona przed zachorowaniem na COVID-19 jest zawarta w standardzie wyższego wariantu ubezpieczenia Koszty Rezygnacji 100% Max. Klienci, którzy wybierają niższy wariant polisy, mogą go rozszerzyć o ochronę przed koronawirusem po opłaceniu dodatkowej składki.

Odświeżone ubezpieczenie Koszty Rezygnacji jest dostępne u agentów, współpracujących z Europą oraz w internecie na stronie: tueuropa.pl.

Nowy zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji to nie jedyne ułatwienie od Europy dla osób, które chcą podróżować w okresie pandemii. W czerwcu 2020 roku ubezpieczyciel wprowadził do polis podróżnych klauzulę covidową, zapewniającą ochronę na wypadek zakażenia koronawirusem podczas pobytu zagranicą w zakresie pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, transportu czy pomocy w podróży.

Europa Ubezpieczenia to jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych w Polsce. W 2019 roku z jej ochrony ubezpieczeniowej podczas podróży oraz wypoczynku za granicą i w Polsce skorzystało ponad 1,6 mln osób. Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.

[PR]
reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.