Sprawne zarządzanie placówką bankową

29 września w Hotelu Lord**** w Warszawie zorganizowaliśmy piątą edycję konferencji Nowe oblicze bankowości – wykorzystanie technologii, poświęconą sprawnemu zarządzania placówką bankową. Wykład otwierający rozpoczął pan Xawery Konarski, partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, który przybliżył temat outsourcingu bankowego i modeli chmury obliczeniowej. Z wypełnionych ankiet wynika, że wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem.

bb4-001a

Kolejny wykład zaprezentował przedstawiciel Partnera konferencji – firmy Boanir S.A., pan Robert Tymiński, dyrektor ds. projektowania rozwiązań. Podczas prelekcji pokazał, jak nowoczesne narzędzie workflow (połączone z algorytmami Silnika Decyzyjnego) wspiera bank w automatyzacji codziennej pracy oraz ułatwia podejmowanie trafnych decyzji.

O elastycznych procesach biznesowych, wspieranych przez nowoczesne technologie, opowiedzieli przedstawiciele naszego Partnera Brązowego – pani Aneta Ościak, Key Account Manager w firmie Ericpol Sp. z o.o. oraz pan Maciej Szleminski, specjalista ds. oprogramowania do zarządzania procesowego (IBM BPM), reprezentujący firmę Arrow ECS.

2015.09.29-bb4a

Podczas przerwy kawowej uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm: Orion Instruments Polska, Ericpol Sp. z o.o., Arrow ECS, Verint Systems i Sprint S.A.

Po przerwie rozpoczęła się dalsza część konferencji. Temat nowoczesnych technologii w zarządzaniu placówką bankową poruszyli przedstawiciele Partnera Brązowego: pani Katarzyna Rejak-Szastak, konsultant ds. rozwiązań dla sieci placówek/back office w firmie Verint Systems oraz pan Wojciech Murzyn, konsultant w firmie Sprint S.A. Kolejny wykładowca, Pan Krzysztof Kroczyński, prezes i dyrektor ds. strategii i rozwoju w firmie Orion Instruments Polska, zapoznał uczestników z tematem IBM QRadar – optymalnej podstawy Security Operations Center.

2015.09.29-bb4b

Ostatnia sesja poświęcona była wykładom merytorycznym. Wystąpienie pana Macieja Jeruzala, naczelnika Wydziału Automatyzacji Procesów Departamentu Rozwoju Informatyki z Banku Gospodarstwa Krajowego poświęcone było systemowi workflow. Pan Jeruzal opowiedział, jak workflow wpływa na organizację, daje możliwość szybkiego wdrażania procesów i produktów oraz reagowania na zmiany. Specyfika Banku Gospodarstwa Krajowego wymaga dużej elastyczności i szybkiego dostosowania do zmian, np. w programach rządowych.

Ostatni wykład należał do pana Jakuba Płatka, IT Developera z Nordea IT Polska Sp. z o.o. który przedstawił w ciekawy sposób innowacje w bankowości. Dyskusja, która wywiązała się po prelekcji pana Płatka, świadczy o dużym zainteresowaniu i mnogości zagadnień związanych z tym tematem.

2015.09.29-bb4c

Mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mieli okazję się spotkać przy kolejnej edycji konferencji „Nowe oblicze bankowości – wykorzystanie technologii”.

[SuccessPoint.pl]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *