Rozwiązania IT jako jedna z kluczowych ról w osiąganiu dobrych wyników

Technologie i rozwiązania informatyczne na dobre zagościły w polskich przedsiębiorstwach. Bez względu na rodzaj firmy, właściciele zdają sobie sprawę z licznych zalet takich jak większy komfort, oszczędności i małe ryzyko błędu popełnionego przez maszynę. Od biura korzystającego z możliwości przechowywania plików w chmurze, po ogromne przedsiębiorstwa, gdzie cały proces produkcyjny jest ciągiem współpracujących ze sobą systemów – dzisiejsze rozwiązania IT w zależności od rodzaju, idealnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i największych firmach.

bb3-043

Systemy informatyczne to siła napędowa dzisiejszej cywilizacji. Są obecne w domowych komputerach i sprzęcie AGD, w komunikacji miejskiej, w smartfonach i innych urządzeniach. Większość z nas pewnie nie wyobraża sobie bez nich życia. Poza codziennym użytkiem i funkcją rozrywkową systemy pracują i zarabiają – stwierdza pracownik firmy Cassioli Polska. – Dzisiaj niemal każda firma korzysta z komputerów. Nowoczesne rozwiązania pomagają zautomatyzować procesy, zmniejszyć pracochłonność i skutecznie zredukować koszty, a więc zarobić więcej. W niektórych branżach jest to szczególnie istotny element działania biznesu. Wyobraźmy sobie bank, który nie dysponuje dzisiaj bankowością elektroniczną lub wewnętrznym systemem umożliwiającym komunikację między poszczególnymi placówkami, a centralą.

Aby skutecznie poprawić wydajność, wiele przedsiębiorstw chętnie inwestuje w nowe technologie. Inwestorzy widzą w nich skuteczne narzędzie umożliwiające osiągnięcie zadowalających wyników. Zwłaszcza w branży logistyki i produkcji znaczną zaletą są duże oszczędności i mniejsze ryzyko pomyłki przy pomiarach i obliczeniach wykonywanych przez sprawnie działający automat.

Zastosowanie rozwiązań IT pozwala między innymi na zmniejszenie ilości zapasów, zwiększenie przepływu towarów, szybką i precyzyjną wymianę danych z dostawcami oraz lepsze wykorzystanie personelu. Te i wiele innych funkcji pełnionych przez nowoczesne technologie skutecznie przyczynia się do lepszego zaspokajania potrzeb coraz bardziej wymagających klientów. W logistyce i produkcji są one warunkiem funkcjonowania systemów wspomagania.

Najpopularniejsze klasy systemów zarządzających w przedsiębiorstwach to dzisiaj ERP (systemy planowania zasobów), WMS ( m.in. nadzoruje lokowanie jednostek logistycznych w magazynie i odpowiada za ich wydawanie) oraz SCM (system zarządzania łańcuchem dostaw). – Dobry system zarządzania operacyjnego powinna cechować doskonała integracja wszystkich modułów. Tylko to zapewni wydajną i sprawną pracę. W Cassioli Polska mamy do zaoferowania system LogIs, w którym wszystkie moduły są stworzone na tej samej platformie, a każdy moduł podlega aktualizacji. Ten program spełnia wszystkie wymagania na linii produkcji, od dostawcy, przez producenta i dystrybutora po klienta – tłumaczy specjalista łódzkiej firmy.

Wybierając system zarządzania operacyjnego warto zdecydować się na taki, który okaże się skuteczny w działaniu w pracy dla jednego lub wielu zleceniodawców. Jego innowacyjność powinna zapewnić sprawne zarządzanie systemami o dużej złożoności, zarówno magazynami zautomatyzowanymi jak i tradycyjnymi, na każdej linii produkcyjnej. Poza oczywistym kryterium, jakim jest atrakcyjna cena, należy także zwrócić uwagę na szczegóły mogące ułatwić codziennie użytkowanie np. możliwość ustawienia wersji językowej. Wysokiej jakości system powinien łatwo integrować się z działającymi już systemami zarządzającymi, bez względu na ich klasę.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.