Rodzaje maszyn do termokurczu

Wśród wielu rodzajów maszyn, które służą do pakowania produktów, można znaleźć również te do termokurczu. Ich specjalne właściwości pozwalają na skuteczne pakowanie określonej grupy towarów.

termokurcz

Zasady działania

Maszyny do termokurczu współpracują z termokurczliwą folią, która umożliwia uzyskanie opakowań wysokiej jakości, pozbawionych zagnieceń i zmarszczek. Produkt pakowany w ten sposób przechodzi przez tunel obkurczający, w którym folia idealnie się do niego dopasowuje.

-Maszyny do termokurczu fantastycznie sprawdzają się podczas pakowania produktów spożywczych, np. warzyw i owoców umieszczonych na tacce. Mogą też służyć do pakowania innych artykułów – przekonuje ekspert z firmy POLPAK.

Ponadto, tego typu maszyny mogą pakować produkty nie tylko w folię termokurczliwą, ale też standardową. Ich zaletami są zdalne sterowanie, szybkość i precyzja, dzięki którym nie straszna im duża prędkość linii produkcyjnej.

Proces pakowania

Tunele grzewcze są standardowym rozwiązaniem obkurczania folii termokurczliwej zarówno dla pojedynczych, jak i dla zbiorczych pakietów. W ten sposób pakuje się m.in. słoiki, puszki, butelki, artykuły drewniane, kartoniki czy artykuły chemii gospodarczej.

Produkty zapakowane w folię przemieszają się na taśmie przez komorę grzewczą do tunelu grzewczego. Wysoka temperatura w komorze sprawia, że folia zaczyna się obkurczać i dopasowywać się do kształtu pakowanego towaru. Po wyjściu z komory produkt można schłodzić przy pomocy wentylatora chłodzącego.

Tunel grzewczy posiada regulację prędkości taśmociągu i regulację temperatury wewnątrz komory grzewczej. Może pracować zarówno samodzielnie, jak i w ciągu technologicznym. Właściwa cyrkulacja powietrza wewnątrz tunelu możliwa jest dzięki wentylatorom mieszającym.

Rodzaje maszyn

Istnieją różne rodzaje maszyn do termokurczu. Ze względu na sposób obsługiwania możemy wyróżnić maszyny:

  • ręczne,
  • półautomatyczne,
  • automatyczne.

Wyżej wymienione dodatkowo można podzielić na:

  • kątowe
  • przepływowe
  • z wejściem w linii
  • z wejściem 90 stopni
reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.