PZU właścicielem LINK4

PZU został nowym właścicielem LINK4.Tym samym największy gracz na polskim rynku ubezpieczeniowym wchłonął swego największego konkurenta. Właściciel LINK4, brytyjska grupa RSA, sprzedała PZU swoje spółki także na Litwie, na Łotwie i w Estonii. Łącznie PZU za przejęcie zapłaci ponad półtora miliarda złotych.

Prezes PZU Andrzej Klesyk poinformował, że dzięki tym przejęciom jego spółka zostanie liderem na Litwie i Łotwie. W Estonii PZU będzie mieć trzecią pozycję na rynku. Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek 17 kwietnia 2014 roku.

LINK4, najbardziej znana firma ubezpieczeniowa w Polsce zaraz po PZU i Warcie, może w ten sposób wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które niedawno wprowadziło PZU: bezpośrednią likwidację szkód, w której klient posiadający polisę OC może zlikwidować szkodę w PZU, a nie w firmie, która ubezpiecza sprawcę wypadku.

Trudno sobie wyobrazić bardziej wiarygodnego właściciela dla LINK4. PZU to największa i najstarsza firma ubezpieczeniowa w Polsce, osiągająca znakomite wyniki finansowe. Z drugiej strony doświadczenie LINK4 w zakresie sprzedaży direct będzie dla PZU cennym aktywem. – mówi Marek Baran, rzecznik prasowy LINK4.

[komunikat prasowy]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.