Przesyłki pocztowe w nowej, lepszej formie

Szybkość działania państwowych urzędów pocztowych w naszym kraju od lat stanowi obiekt nieustannych drwin. Przesyłki docierają ze znacznym opóźnieniem, a na dodatek, jeśli wierzyć samym zainteresowanym, to wyjątkowo często giną. I choć stopniowo poprawia się jakość usług oferowanych przez pocztę, to wiele osób rezygnuje z poczty, decydując się na skorzystanie z usług firm kurierskich.

bb3-009

Misja: przesyłka zagraniczna

Usługi kurierskie niemal szturmem zdobywają rynek przesyłek w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż już na pierwszy rzut oka tego rodzaju oferty zapewniają znacznie lepsze warunki niż nadawanie przesyłek pocztą. Jeśli wierzyć ofertom kurierów, to jest znacznie szybciej i taniej. Problem w tym, że, mówiąc kolokwialnie, jeden kurier drugiemu nie równy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy okazji wybierania odpowiedniej firmy kurierskiej. Po pierwsze – firma. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy to koniecznie sprawdź, jaki jest zasięg jej działania. Brzmi to trochę niedorzecznie, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że na polskim rynku mamy zarówno do czynienia z dużymi graczami działającymi globalnie, jak i firmami, które operują głównie w naszym kraju. Nie musimy chyba wspominać, że w tym drugim przypadku wysłanie przesyłki pocztowej, na przykład do Australii, może być nieco problematyczne? Dodatkowa kwestia to bezpieczeństwo naszej przesyłki. Im cenniejsze rzeczy zamieścimy w paczce, tym ważniejsze jest pewność, że w nienaruszonym stanie dotrze ona na miejsce. Dobre firmy kurierskie zazwyczaj oferują ubezpieczenie, które może nieco kosztować, ale przy okazji uchroni nas przed stratami.

Po co przepłacać?

Chyba nikt z nas nie lubi płacić za towar albo usługę, które możemy nabyć znacznie taniej, prawda? Problem w tym, że niewiele osób ma pomysł na to, jak znaleźć taniego kuriera. Mnogość propozycji różnych firm tylko przytłacza i w konsekwencji często wybieramy oferty, które “po fakcie” okazują się dosyć drogie. Na szczęście i na to znalazło się rozwiązanie. Rośnie popularność tak zwanych platform obsługujących tego rodzaju przesyłki. Przykładem jest portal wysylajtaniej.pl, dzięki któremu możemy zredukować koszty wysyłki zagranicznej o niemal dziewięćdziesiąt procent w stosunku do ceny, którą zapłacilibyśmy u kuriera! Co ważne, przesyłki za pomocą tego rodzaju systemów możemy nadać w każdej chwili, gdyż są one dostępne przez całą dobę, 365 dni w roku! Nie zapominajmy też o fakcie, że takie platformy najczęściej zrzeszają co najmniej kilka podmiotów zajmujących się przesyłaniem paczek. Dzięki temu unikamy straty czasu spowodowanej tym, że wybrany przez nas kurier nie obsługuje danego kierunku. Takie wyszukiwarki firm kurierskich, o ile tak można je nazwać, oferują dzięki temu znacznie szybsze dostarczenie przesyłki i to na terenie całej Europy. Krótko podsumowując, dzięki platformie online mamy wszystko w jednym miejscu, a żeby nadać przesyłkę wystarczy tylko kilka kliknięć.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.