Prowadzisz restaurację – o tym musisz pamiętać

Prowadzenie restauracji to nie tylko serwowanie posiłków, obsługa gości, układanie menu i dbanie o wystrój sali. To przede wszystkim prowadzenie biznesu, które wymaga od restauratora dużego zaangażowania, cierpliwości i wiedzy. O jakich najważniejszych elementach należy pamiętać, posiadając własną restaurację?

serwis-separatorow

Separatory – serwis separatorów

Separatory to elementy, których nie powinno zabraknąć w żadnej dobrej restauracji. Ich głównym zadaniem jest oddzielenie tłuszczu i oleju od innych płynnych odpadów. Separatory wykorzystują po prostu siłę grawitacji, czyli lżejszy tłuszcz pozostaje na górze, a cięższa ciesz, czy to woda, czy uzupełniona o inne zanieczyszczenia płynie dołem. Dzięki temu tłuszcz nie blokuje rur, nie zapycha odpływu i nie doprowadzi do poważniejszych uszkodzeń. Separatory są bardzo ważnym elementem instalacji kanalizacji w restauracjach i wszystkich innych obiektach, które przygotowują posiłki dla większej ilości osób, ponieważ zablokowanie odpływu na dłuższy czas to duże straty dla właścicieli. Należy pamiętać, że aby separator prawidłowo działał, konieczne jest dbanie o niego, dlatego serwis separatorów powinien odbywać się przynajmniej raz na kilka miesięcy, a nawet częściej, jeśli jest taka potrzeba.

Olej przepracowany i inne odpady niebezpieczne

Jako przedsiębiorca restaurator musi brać pod uwagę to, że w jego obowiązku jest uczciwe i zgodne z prawem pozbywanie się odpadów niebezpiecznych. Jest to od niedawna kwestia regulowana prawnie, dlatego absolutnie obowiązkowe jest wzywanie profesjonalnej firmy do wywozu odpadów niebezpiecznych. Wszystko to przebiega bardzo sprawnie i w głównej mierze dotyczy przede wszystkim tego, aby najpierw te odpady były w odpowiedni sposób przechowywane, a następnie transportowane w miejsce utylizacji. Zadaniem firmy jest to, aby takie pojemniki, w tym przypadku beczki, dostarczyć do przedsiębiorstwa, następnie w wyznaczonym terminie przybyć i te beczki zabrać zostawiając puste. Restaurator musi pilnować regularnej wywózki, a także sprawować pieczę nad całym procesem. Oleje przepracowane są niebezpiecznie dla zdrowia i mogą wydzielać rakotwórcze opary.

Restaurator ma wiele obowiązków, które w głównej mierze dotyczą bezpieczeństwa i zdrowia jego i jego gości. To w dużej mierze od takich prostych działań zależy nie tylko dobre zarządzanie całą firmą, ale także funkcjonowanie obiektu. Serwis separatorów oraz wywóz oleju przepracowanego najlepiej powierzyć profesjonalistom.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.