Pięć porad jak wybrać odpowiedni leżak basenowy

Wielu właścicieli hoteli, pensjonatów lub ośrodków wypoczynkowych chciałoby zapewnić swoim gościom jak najwyższy poziom komfortu. Starają się, aby wyposażenie obiektu było wysokiej jakości i dostosowane do poziomu odwiedzających ich osób. Jeśli hotel znajduje się blisko morza lub na jego terenie znajduje się basen, to ważnym elementem wyposażenia może być leżak basenowy.

bb3-050

Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących wyposażenie obiektów hotelowych i restauracyjnych. Wśród nich znajdziemy także firmę Dominova, która proponuje meble nowoczesne i stylowe, najwyższej jakości. Dostępnych jest jednak tyle rodzajów i modeli leżaków basenowych, że nawet najlepszy menadżer lub kierownik hotelu może mieć problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru.

Warto zatem zapoznać się z pięcioma poradami, które być może pomogą znaleźć odpowiedni leżak do własnego obiektu.

Po pierwsze: zwróćmy uwagę z jakiego materiału jest wykonany leżak.
Możemy wybierać pomiędzy klasycznymi leżakami drewnianymi lub metalowymi. W ofercie są również leżaki wykonane z aluminium, tworzyw sztucznych (polipropylenu) lub technorattanu. Najbardziej popularne są leżaki, które ramę mają wykonaną z plastiku, natomiast wypełnienie stanowi oddychająca tkanina. Leżaki z ramą plastikową, aluminiową oraz metalową są lżejsze od tych wykonanych w całości z plastiku lub drewna. Natomiast pod względem estetycznym z pewnością pierwsze miejsce zajmują leżaki drewniane oraz wykonane z technorattanu.

Po drugie: wybierzmy leżak, którego producentem jest renomowana firma.
Nie warto kupować „pierwszego lepszego” leżaka tylko dlatego, że jest tani i ładny. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w leżaki, które posiadają certyfikat jakości „CATAS ®„. Równie ważne jest, aby wybrane modele wytrzymywały duże obciążenie (niektóre nawet do 500 kg). Jeśli mamy problem z wyborem dobrego leżaka, zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistę (np. z firmy Dominova), który doradzi nam odpowiedni model.

Po trzecie: materiały użyte do produkcji leżaka powinny być bezpieczne dla zdrowia.
Tkaniny, z których jest zrobione wypełnienie powinny przepuszczać powietrze („oddychać”), a całość konstrukcji powinna być odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV i wodę. Ważne jest, abyśmy mogli w łatwy i szybki sposób wyczyścić leżak.

Po czwarte: leżak powinien być funkcjonalny.
Wygodny i funkcjonalny leżak powinien być składany, żeby można go było łatwo przechowywać, a także powinien mieć regulowane oparcie. W większości modeli oparcie posiada cztero lub pięciostopniową regulację. Dobrze jeśli tylne nogi wyposażone są w funkcjonalne kółka, które umożliwią przenoszenie leżaka. Odpowiednio szerokie i długie nogi zapewnią, że leżak nie zapadnie się w miękkim podłożu (np. piasku), a antypoślizgowe stopki zapobiegną nieplanowanym ruchom leżaka.

Po piąte: znajdźmy leżak, które najlepiej wpasuje się w stylistykę naszego obiektu.
Na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli o różnorodnych kształtach, kolorach i wzorach. Wybór leżaka, który swoim wyglądem będzie współgrał z naszym hotelem czy restauracją, nie powinien sprawić problemu. Możemy wybierać od kolorów jasnych po ciemne, lub zdecydować się na wariant mieszany (rama jasna, wypełnienie ciemne i na odwrót). Wypełnienia mają wiele ciekawych barw oraz mogą mieć różne wzory, od pasków po kratkę.

Dobrze dobrany leżak będzie nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i stylowy. Dopełni on wizerunek danego obiektu i zapewni gościom odpowiedni komfort wypoczynku.

reklama:

One thought on “Pięć porad jak wybrać odpowiedni leżak basenowy

  1. Jak zobaczyłem tytuł, pomyślałem o leżakach hehe?? serio, ale po przeczytaniu znalazłem kilka błędów czemu zawsze na wakacjach mój leżak bym tak nie wygodny, że spędzałem na nim tylko 30 minut bo więcej się nie dało. Dzięki i na pewno zapamiętam te rady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.