OC najdroższe dla młodych kierowców

Młodzi kierowcy (osoby przed trzydziestką) płacą za komunikacyjną polisę OC średnio od 30 do nawet 130 proc. więcej niż starsi kierowcy – podaje „Parkiet” (Nr z 20.05.2013 r.).

Zdaniem Katarzyny Siwiec, menedżera ds. ubezpieczeń w ipolisa.pl, „podobna polityka w stosunku do młodych kierowców utrzymuje się od kilku lat i nie widać tendencji do zmiany stanowiska ze strony firm”. Młodzi kierowcy płacą 30-130 proc. więcej za OC niż starsi posiadacze samochodów. Jednak – pisze gazeta -” co ubezpieczyciel, to zupełnie inna cena, nieraz nawet o kilkaset lub kilka tysięcy złotych większa niż u konkurencji”. Pierwsza w życiu polisa komunikacyjnego OC dla 19-latka z Warszawy, właściciela 6-letniej Toyoty, może kosztować zarówno 2,2 tys. zł, jak i 5,3 tys. zł.
Jak tłumaczy w dzienniku Przemysław Grabowski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia, „ubezpieczyciele zobowiązani są kalkulować składki na podstawie statystyk, a te jednoznacznie przemawiają na niekorzyść kierowców w wieku 18-24 lat. W rezultacie każda osoba z tej grupy wiekowej płaci więcej, niezależnie od tego, czy spowodowała wypadek, czy nie”. Także młodzi motocykliści nie mogą liczyć na niskie składki OC lub AC.
Według policyjnych statystyk, największe zagrożenie na drodze stanowią kierowcy w wieku 18–24 lata, którzy w 2012 r. spowodowali 21 proc. wszystkich wypadków.

[Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych; http://rzu.gov.pl/]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.