O czym musisz pamiętać, zakładając pierwszy biznes?

Zakładanie biznesu kojarzy się z machiną urzędów, koniecznością opłacenia ZUS-u, zmierzenia się z mnóstwem spraw formalnych.

pierwszy biznes

Jednak na początku najważniejsze jest to, by zdobyć klienta, bo z resztą zadań poradzisz sobie śpiewająco. O czym musisz pamiętać, zakładając pierwszy biznes?

Płynność finansowa podczas pierwszych starć z rynkiem

Wiele osób zainspirowanych optymistycznymi historiami przedsiębiorców, postanawia rzucić etat i założyć własny biznes, by samemu sobie być sterem, żeglarzem i okrętem. Często podejmują taką decyzję, jeszcze zanim wpadną na pomysł biznesu. Tymczasem budowanie marki osobistej, zdobywanie pozycji na rynku nasyconym konkurencją to proces. Możemy budować biznes, ograniczając stopniowo godziny spędzone na etacie, ale zakładanie biznesu bez przygotowania, często kończy się zaciąganiem kredytu w banku, którego nie ma potem z czego spłacać. Dlatego lepiej odłożyć pieniądze na pierwsze miesiące funkcjonowania biznesu, podczas których może nas spotkać wiele niespodzianek: od nieregularnych zleceń, przez okresy przestoju w pozyskiwaniu klientów, dyktowane sezonowością usług, po niezapłacone faktury i niekończące się poprawki od klientów, które zabierają czas na kolejne projekty, niezbędne dla utrzymania płynności finansowej.

Zbyt długie odwlekanie decyzji o biznesie

Z pierwszym biznesem jest jak z każdą zmianą w życiu. Sporo sobie na jej temat wyobrażamy, zamiast przejść do działania. Wiele osób wyobraża sobie, że nie poradzą sobie z wystawianiem faktur, formalnościami, wizytami w urzędach. Tymczasem większość spraw załatwi za nas księgowy. Przedsiębiorca ma zarobić na koszty i swoją pensję, jeśli to zrobi, będzie mógł sobie zagwarantować niezbędne wsparcie. Przelewy do ZUS – u i Urzędu Skarbowego wykonamy z konta firmowego, którego korzyści przedstawi nam wybrany bank.

Konto firmowe dla początkujących przedsiębiorców

Zakładasz pierwszy biznes? Możesz nie tylko skorzystać z dotacji unijnej, ale również z promocji, jakie oferuje bank dla  początkujących przedsiębiorców. Pierwszy rok prowadzenia konta za darmo, a dodatkowo nagroda finansowa za wykonywanie przelewów do ZUS- u – to popularna oferta. Gdy zakładasz pierwszy biznes, możesz też skorzystać z preferencyjnego ZUS-u przez pierwsze dwa lata.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.