Nadmorski luksus nie tylko w wakacje

Niebo i woda, a między nimi dom – oaza relaksu, miejsce spotkań towarzyskich, enklawa dla twórczej pracy. Na Zachodzie posiadanie prestiżowego apartamentu czy domu nad morzem, to nie tylko przejaw luksusu, ale element stylu życia, cieszący się rosnącym zainteresowaniem również w Polsce.

bb0188

Zaledwie kilka godzin – tylko tyle potrzeba, żeby wyciszyć się i odetchnąć na jednej z europejskich plaż. Coraz bardziej rozwinięte połączenia lotnicze i sieci dróg zmieniają charakter nadmorskich lokalizacji. To już nie tylko wakacyjne przystanie ale miejsca na krótkie i częste ucieczki od codzienności pozwalające w pełni cieszyć się życiem rodzinnym, spotkaniami z przyjaciółmi, gwarantujące ukojenie i spokój potrzebny do pracy.

O własnym azylu nad morzem marzy dziś coraz więcej osób, którym zależy na odpowiednim poziomie życia. Jak wynika z raportu Sotheby’s International Realty niemal połowa wyszukiwań na rynku posiadłości luksusowych dotyczy lokalizacji na wybrzeżu.

Nadmorska nieruchomość to nie tylko rozwiązanie dla miłośników kąpieli słonecznych i sportów wodnych. Unikalna kompozycja zapachów, dźwięków, ruchu światła i powietrza zadowoli każdego, kto poszukuje bliskości natury przy jednoczesnym zachowaniu komfortu życia. Pod tym względem sezon trwa tu cały rok. I to nie tylko w Grecji, Chorwacji, Francji czy Hiszpanii. Białe plaże, malownicze wydmy i charakterystyczny zapach morskiej bryzy przyciąga nabywców również nad Bałtyk, gdzie w powoli rozwija się baza luksusowych nieruchomości.

Podobnie jak na Zachodzie pełnią funkcję nie tylko wakacyjnych domów ale również inwestycji, które nie znikną z dnia na dzień. A pod nieobecność właścicieli stanowią źródło potencjalnych zysków z wynajmu.

Między innymi  z tych względów posiadłość czy apartament w jednym z nadmorskich kurortów wybierają ludzie sukcesu, którzy oprócz potrzeby zapewnienia sobie i bliskim wysokiej jakości wypoczynku, chcą zabezpieczyć również finanse rodziny.

Przykłady nadmorskich kurortów:

  1. Grecja http://www.sothebysrealty.com/eng/sales/detail/180-l-826-b2pjvs/villa-hypatia-mykonos-so-84600
  2. Hiszpania http://www.sothebysrealty.com/eng/sales/detail/180-l-1313-yzvxhp/charming-sea-front-villa-with-unique-views-begur-cb-17255
  3. Polska http://www.poland-sothebysrealty.pl/oferty/mieszkanie-rynek-wtorny-sprzedaz-pomorskie-gdynia-srodmiescie-hryniewieckiego-oferta-174838.html

[Poland Sotheby’s International Realty]

reklama:

One thought on “Nadmorski luksus nie tylko w wakacje

  1. Nie powiem, żeby było to zaskakujące, że ludzie kierują się nad morze. Jednak dla mnie nie ma nic lepszego niż spacerek po górach 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.